Tyrimas: ketvirtadalis Lietuvos šeimų neturi nuosavo būsto

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Maždaug ketvirtadalis Lietuvos šeimų neturi nuosavo būsto, rodo draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ atliktos apklausos rezultatai.

Tendencija – butus nuomosis

Tyrimas atskleidė, kad ketvirtadalis (25 proc.) apklaustųjų nuomojasi būstą arba gyvena pas tėvus ar giminaičius. Dažniausiai tai yra žmonės iki 35 metų.
„PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas mano, jog apklausa parodė, kad jaunoms šeimoms šiandien yra sunkiau atsistoti ant kojų.
„Paskolas būstui jauni žmonės gauna sunkiau, todėl yra priversti glaustis pas tėvus. Antra vertus, nuomojamų butų paklausa didės, nes artimiausiu metu vargu ar įvyks didesnių poslinkių ekonomikoje – jaunimas negalės sparčiai užsidirbti ir įsigyti nuosavų butų. Akivaizdu, kad jauna šeima yra gana sunkioje gyvenimo starto pradžioje“, – teigia jis.

Žmonės tampa mobilesni

M. Jundulo teigimu, darbo rinkoje jauniems žmonėms kol kas nėra lengva įsitvirtinti, tai lemia ir didesnę priklausomybę nuo tėvų kišenės.
„Apklausa rodo, kad nuosavo būsto neturi ne tik mažas pajamas gaunantys asmenys, bet ir vidutinio bei aukštesnio lygio vadovai. Tokie žmonės sudaro apie dešimtadalį apklaustųjų, taigi jau galime kalbėti apie šiokią tokią tendenciją“, – mano „PZU Lietuva“ vadovas.
Jis pastebi, kad žmonės vis dažniau gyvena ir dirba skirtingose vietovėse. Kai karjera nuveda į kitą miestą ar net valstybę, tenka dažniau keisti ir gyvenamąją vietą. Ilgainiui tai daryti tampa lengviau, todėl ir prisirišimas prie nuosavo namo ar buto ateityje turėtų mažėti.
Pasak M. Jundulo, gali būti, kad dalis visuomenės nusprendė eiti vakarietišku keliu ir neinvestuoti į nekilnojamąjį turtą, o gyventi nuomojame būste. Taigi Lietuvoje galime turėti naują tradiciją, kai žmonės investicijas nukreips ne į nekilnojamąjį turtą, o į savo finansinę apsaugą, taupys ateičiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto