UAB „Scandye“ generalinė direktorė Rasa Ladyginienė: „Saulės elektrinė leidžia mums kurti teigiamą poveikį“

„Eternia Solar LT“ specialistas Marius Žukauskas

Vaizdas pro langą, kai Telšiuose kasdien vis daugiau saulės, džiugina kiekvieną. Bet yra tokių, kam šis džiaugsmas dvigubas: ryški saulė ne tik skaidrina dieną, bet ir generuoja elektros energiją bei padeda sutaupyti.
Komercinę saulės elektrinę įsirengę UAB „Scandye“ džiaugiasi, kad ji turėtų pagaminti daugiau nei 400 MWh per metus.

UAB „Scandye“ generalinė direktorė Rasa Ladyginienė pasakoja: „Mes siekiame būti lyderiaujančia įmone ne tik vilnos dažymo ir galutinės apdailos pramonėje, tačiau ir aplinkos tausojimo srityje. Kaip verslo organizacija suprantame, kad savo teigiamu pavyzdžiu ir sprendimais, orientuotais į tvarius, aplinką tausojančius gamybos procesus, galime daryti teigiamą poveikį savo aplinkai bei visuomenei.“
„Eternia Solar LT“ specialistas Marius Žukauskas pritaria, kad saulės elektrinė išties leidžia energiją gaminti tvariai ir efektyviai. Tik svarbu kiekvienai elektrinei parinkti tinkamiausią įrangą individualiai. Specialistas pataria, kad, norint įsigyti kokybišką įrangą, dėmesį reikia kreipti į šiuos saulės modulių parametrus:
• Našumo garantija turi siekti bent 25 metus, našumas po tiek metų turėtų būti daugiau nei 84 proc., o techninė produkto garantija turėtų viršyti 12 metų (standartas rinkoje).
• Inverterio minimali gamintojo garantija turi siekti 10 metų, dar geriau, jei jam suteikiama 20 metų garantija, nes tai labiausiai gendanti dalis visoje elektrinėje.

„Kelių tūkstančių kvadratinių metrų plokščio stogo ar žemės ploto gali pakakti tam, kad įrengta kelių šimtų kW saulės elektrinė, įskaičiuojant valstybės teikiamą paramą, atsipirktų per 5–6 metus. Investicijos į saulės elektrines tikrai apsimoka – tą matome iš didelio verslo ir žmonių susidomėjimo“, – teigia M. Žukauskas.
UAB „Scandye“ technologijų ir inovacijų skyriaus vadovė Jolita Rekašienė skaičiuoja, kad, naudojant antžeminę elektrinę, planuojama pagaminti iki 407 MWh per metus. Tai sudaro apie 7–10 proc. metinio įmonės poreikio. Padengiant tokią dalį savo poreikių, pradiniais skaičiavimais, saulės elektrinė turėtų atsipirkti per 10–11 metų.
„Tačiau, gavus Europos Sąjungos finansavimą, atsipirkimo terminas sutrumpėjo iki 5 metų“, – sako UAB „Scandye“ technologijų ir inovacijų skyriaus vadovė.
UAB „Scandye“ generalinė direktorė džiaugiasi, kad pats saulės elektrinės įrengimas įvyko labai greitai. Tiesa, svarbu turėti omenyje, kad, prieš pradedant elektrinės statybas, dar laukia formalių pasiruošimo darbų: nuo paramos paraiškos teikimo iki leidimo gaminti elektrą gavimo.
Bet visais šiais klausimais konsultuoja patikimi rangovai. „Eternia Solar LT“ specialistas M. Žukauskas sako, kad mintys apie painų biurokratinį visų leidimų ir paramos gavimo procesą kartais atbaido bendroves nuo saulės elektrinės įsirengimo.
Bet iškart ir nuramina: „Tinkamai ir tvarkingai paruošti dokumentai paramai gauti labai padidina jos gavimo tikimybę. Jaudintis dėl jų parengimo nereikėtų – detalus planavimas ir būtinų dokumentų sutvarkymas yra stipri „Eternia Solar“ pusė, ir mielai tuo pasirūpiname“, – sako M. Žukauskas.
Specialistas taip pat primena, jog, norint sutaupyti, saulės elektrinę svarbu ne tik pastatyti, bet ir tinkamai prižiūrėti: „Tam, kad sklandžiai veiktų, saulės elektrinė reikalauja reguliarios, ilgalaikės priežiūros. Dabar, kai Lietuvoje atsiranda vis daugiau elektrinių rangos bendrovių, reikėtų įsitikinti, kad pasirinktas partneris yra patikimas ir nedings po metų ar kelerių“, – teigia M. Žukauskas.
Jo teigimu, „Eternia Solar LT“ šiuo metu užima daugiau nei pusę elektrinių įrengimo verslui rinkos Lietuvoje, o artimiausiu metu ketina aktyviai plėtoti veiklą Europos Sąjungos šalyse.

Jei apie komercinės saulės elektrinės įsirengimą norite pasikalbėti išsamiau, susisiekti su Mariumi Žukausku galite telefonu +370 664 31 021 arba el. paštu mz@eterniasolar.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto