Ūkininkai ir toliau galės naudotis Lietuvos kaimo plėtros programos pagalba

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Dvejais metais pratęsus Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) įgyvendinimą, pereinamajam laikotarpiui papildomai skirta 434,2 mln. eurų. Tad ūkininkai ir kiti ūkio subjektai turės galimybę ir toliau kreiptis paramos pagal programos priemones.
Ši naujovė bei kiti žemdirbiams svarbūs klausimai buvo aptarti ir su šalies savivaldybių žemės ūkio skyriais Žemės ūkio ministerijos organizuotame nuotoliniame pasitarime.

2014–2020 m. KPP įgyvendinimas pratęstas 2020 m. gruodžio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentu.
Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja Aleksandra Lukošaitienė „Santarvei“ teigė, kad tai viena geriausių naujienų žemdirbiams.
„Nemažai rajono ūkininkų yra pasinaudoję įvairiomis šios programos priemonėmis. Sulaukę paramos, jie modernizavo savo ūkius, įsigijo technikos, gyvulių, išplėtė savo veiklą, palengvino savo finansinę dalią. Tai labai gerai, kad ūkininkai dar porą metų turės galimybę teikti paraiškas paramai gauti“, – teigė „Santarvės“ pašnekovė.
Žemės ūkio ministerija informuoja, kad pratęstam KPP įgyvendinimo laikotarpiui papildomai skirta lėšų: 2021 m. – 238,7 mln. eurų, o 2022 m. – 195,5 mln.
Ministerija skelbia, kad, atsižvelgiant į iššūkius dėl COVID-19 sukeltos krizės, 2021–2022 m. yra skirta papildomų lėšų ir ES ekonomikos gaivinimo priemonei (EURI) – 139,9 mln. eurų. Šiems metams skirta 41,4 mln. eurų, ateinantiems – 98,5 mln.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto