Ukriniškė džiaugiasi kaimu, jo žmonėmis ir savo darbu

Ukriniškei Valdai Muravjovienei skirta nominacija „2016 m. kaimo šviesulys“ – jos nuveiktų ir nesibaigiančių darbų įvertinimas. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Tarp Vasario 16-ąją apdovanotų nominantų buvo ir ukriniškė, viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vyresnioji bibliotekininkė Valda Muravjovienė. Ji tapo „2016 m. kaimo šviesuliu“. Dešimtį metų bibliotekoje dirbanti moteris neapsiriboja vien tiesioginiu savo darbu, bet yra ir aktyvi kaimo bendruomenės narė, Ukrinų kaimo gidė – puikiai žino šios vietovės apylinkes, iškilius vietinius žmones, istoriją.

Vargu ar Ukrinų kaime rastume žmogų, nepažįstantį kaimo bibliotekininkės V. Muravjovienės: ji yra suorganizavusi, pravedusi ne vieną renginį ne tik savo, bet ir aplinkinių kaimų žmonėms.  Moteris neskirsto kaimo žmonių į jaunus ir senus, ateinančius ar neateinančius į biblioteką – visi ukriniškiai jai yra brangūs ir mylimi.
„Užaugau čia ir gyvenau, daugiau laiko leidau su savo „bočeliais“, tad man brangūs yra visi seni žmonės – su jais ir dabar praleidžiu nemažai laiko. Mūsų žmonės stebuklingi, geri. Nuostabios močiutės – jei kam ruošiamės, ką organizuojame, jomis galima pasiremti: mes drauge skaitome eilėraščius, ruošiamės šventėms. Daugelis Ukrinų žmonių turi darbus, dienomis išvažiuoja, tad pagrindas, kuris gali padėti, yra tos močiutės ir vaikai“, – kalbėjo bibliotekininkė.
Valdos seneliai kilę iš šalia Ukrinų esančio Bukončių kaimo, todėl ji ir save kildina iš jų, nors iš tiesų yra gimusi Telšių rajone Nevarėnuose – ten kurį laiką iki tėvo mirties gyveno jos mama. Tada ji su trimis vaikais atvyko pas tėvus į Ukrinus – šie iš Bukončių jau buvo persikraustę į gyvenvietę.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto