Ukrinuose išlaikyti mokyklos nepavyko

Šiais mokslo metais be mokinių liko dar dvi rajono mokyklos – Laižuvos ir Ukrinų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rugsėjo 1-oji Ukrinų kaimo vaikams vietos mokykloje buvo pirmoji ir paskutinė šių mokslo metų diena. Po vasaros atostogų į Ukrinų pradinę mokyklą susirinko tik šeši mokiniai, todėl nuspręsta ją uždaryti.
Švietimo skyrius neslepia: jeigu situacija nesikeis, toks pats likimas kitais mokslo metais laukia ir Sodų pagrindinės mokyklos – ją pasirenkančių vaikų nuolat mažėja.
Tokia tendencija pastebima visame rajone – į mokyklas susirenka vis mažiau moksleivių.

Uždaryti nebuvo planuota

Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“ sakė, kad šios mokyklos uždarymo niekas neplanavo – ji turėjo išlikti pradinė. Buvo tikimasi, kad į ją susirinks bent 12 moksleivių – tiek, kiek reikia, jog mokykla galėtų veikti.
Dar pavasarį savivaldos atstovai apie šios švietimo įstaigos perspektyvas kalbėjo su mokyklos, kaimo bendruomene, tėvais. Buvo suskaičiuota, kad vaikų mokyklai išlaikyti užteks.
„Nė į vieną planą nebuvome įtraukę Ukrinų mokyklos naikinimo. Didieji vertintojai yra tėvai. Jie savo vaikams parinko kitas mokyklas. Toks yra tėvų sprendimas ir mes nieko padaryti negalime“, – apie neplanuotą situaciją kalbėjo vedėjas.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Ukrinuose išlaikyti mokyklos nepavyko”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  kaip ir svietimo skyriuje vos ne po tris krysas sedi ir kavas laka

 2. siaip parašė:

  O kanceliariniu ziurkiu visuose savivaldos skyriuose tik daugeja…

 3. Tevsui parašė:

  Pritariu, reikėjo padėti Zidikams, ten mokinių mazeja

 4. Tevs parašė:

  P. A. Stonus kalba netiesa, mokykla jis planavo uzdaryti senai, be sito jo globojami Zidikiskiai butu jam pridare daug problemu,

 5. Irute parašė:

  O kaip gaila graži mokykla kiek prisimenu visada gražiai tvarkoma aplininką ir mielus mokytojus , na jų nedaug likę.Na esantiems stiprybės susirandant darbus naujuose kolektyvuose.Mokykla tegul netampa vaiduokliu tegul būna šviesuliu ir naudingu Ukrinų gyventojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto