Ukrinuose – susitikimas su garsiu rašytoju

Nekasdienis bendravimas: svečias su vaikais ėmėsi bendros kūrybos. Ingridos DAUKONTIENĖS nuotr.

Ukrinų kultūros namuose vyko susitikimas su garsiu rašytoju, knygų iliustruotoju Kęstučiu Kasparavičiumi. Tai buvo baigiamasis Viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vykdomo projekto „Skaitydami kuriame, bendraujame, svajojame“ renginys vaikams.

Susirinko daug knygos mylėtojų

Ukrinų bibliotekos vedėja Valda Muravjovienė pasakojo, kad į susitikimą su vienu mylimiausių vaikiškų knygų autorių ir iliustruotojų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse, susirinko gausus būrys Ukrinų, Renavo, Židikų ir aplinkinių kaimų vaikų, jų tėvelių, mokytojų.
K. Kasparavičius nuo 1984 metų iliustravo apie 50 knygų vaikams, kai kurias iš jų pats parašė.
1993 metais Bolonijos knygų mugėje už iliustracijas Edvardo Learo knygai „Antis ir kengūra“ jis buvo apdovanotas UNICEF „Metų iliustruotojo“ diplomu, 1994 metais Barselonoje vykusiame iliustracijų konkurse pelnė antrąją vietą už iliustracijas Fiodoro Dostojevskio knygai „Sąžiningas vagis“.

Bendravo ir piešė

Smalsūs, aktyvūs, piešti ir knygas skaityti mėgstantys vaikai atidžiai klausėsi dailininko pasakojimų, bandė atspėti, kokia kalba parašytas knygas rašytojas laiko rankose.

Rašytojas ir dailininkas Kęstutis Kasparavičius pasakojo susirinkusiems apie savo kūrybą. Ingridos DAUKONTIENĖS nuotr.

K. Kasparavičius papasakojo, kaip gimė pirmosios jo pieštos knygos, kaip pradėjo rašyti trumpas istorijas ir tai, kad piešti jam patinka labiau negu rašyti…
Daug gerų emocijų suteikė rašytojo pasiūlyta bendravimo forma – kartu piešti.
„Nustebino nuoširdus dailininko bendravimas su vaikais: kalbėdamasis su jais, jis dideliame popieriaus lape pradėjo piešti: iš pradžių elegantiškus batelius, kojas, suknelę, o po to ir visą gražuolę Žirafą, kurią rašytojui spalvinti padėjo vaikai. Baigę piešinį, vaikai kartu su K. Kasparavičiumi pasirašė šalia Žirafos ir visi kartu nusifotografavo atminimui. Dabar mūsų biblioteką papuoš įspūdingo dydžio Žirafa, likusi kaip šilto susitikimo su dailininku prisiminimas“,  – pasakojo V. Muravjovienė.

Kūrė iliustracijas

Antroje renginio dalyje buvo pristatyta paroda „Piešiame iliustracijas geriausioms 2011 Metų vaikų knygoms“. Joje eksponuoti vaikų piešinių konkurso dalyvių darbai, atlikti įvairia technika: akvarele, guašu, vitražiniais dažais ant stiklo.
Spalio mėnesį paskelbtame konkurse dalyvavo 74 autoriai, pateikę 52 darbus. Darbai buvo pateikti vertinimo komisijai, kurią sudarė iliustruotojas ir rašytojas K. Kasparavičius, Židikų seniūnė Stanislava Valatkevičienė, Ukrinų seniūnaitė Gitana Pocevičienė, Ukrinų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Šiaulys.
Komisijos sprendimu prizai iš rašytojo rankų įteikti K. Gagėlaitei už piešinį „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“, G. Girdvainytei už piešinį „Skrydis“, L. Vaitkutei už piešinį „Gulbės“, S. Raštikaitei už piešinį „Rugiagėlė pabunda“, I. Daukontui už piešinį „Arklys Dominykas ir karkvabalis“.
Visi nugalėtojai apdovanoti USB atmintinukais, o dalyviai – padėkomis ir mažomis atsiminimo dovanėlėmis. Projektas dalinai finansuojamas iš Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos skaitymo skatinimo programos lėšų.
„Įgyvendinus projektą, Ukrinų bibliotekos fondas pasipildė naujomis vaikiškomis knygomis, pasipuošė įrėmintais vaikų piešiniais. Projekto įgyvendinimas praturtino kaimo vaikų laisvalaikį, suteikė jiems naujų žinių apie literatūrą ir dailę“, – teigė V. Muravjovienė.

Susitikimo metu gimė dar vienas unikalus piešinys, papuošiąs Ukrinų biblioteką. Ingridos DAUKONTIENĖS nuotr.

3 Atsakymai į “Ukrinuose – susitikimas su garsiu rašytoju”

  1. Gintautas parašė:

    Alus liejosi laisvai.

  2. ... parašė:

    Pats šauniausias, aktyviausias ir vienas labiausiai kultūriškai išprususių kaimų ne tik Mažeikių rajone, bet ir visoje Tėvynėje.

  3. Laima parašė:

    Kaip visada, šaunuoliai ukriniškiai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto