Ukrinuose – susitikimas su Kakės Makės autore

Ingridos DAUKONTIENĖS nuotr.

Minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, ukriniškiams surengtas susitikimas su rašytoja, dailininke Lina Žutaute iš Šiaulių. Labiausiai jo laukė vaikai, nes viešnia – jų mėgstamų istorijų apie Kakę Makę autorė.

Atvyko renaviškiai ir židikiškiai

Susitikimą organizavusi Viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė Valda Muravjovienė pasakojo, kad ilgai galvoti, ką jauniesiems skaitytojams pakviesti į susitikimą, nereikėjo.
„Rašytoja L. Žutautė šiuo metu yra viena populiariausių knygų vaikams autorių. Svarbiausia, kad pavyko suderinti datą, kuri sutaptų su Tarptautine vaikų knygos diena. Laimei, rašytoja tomis dienomis turėjo laisvo laiko, tad mielai sutiko atvažiuoti ir į Ukrinus“, – kalbėjo bibliotekininkė.
Į susitikimą atėjo ne tik Ukrinų mokiniai, bet ir vaikai su mokytojomis ir bibliotekininkėmis iš Renavo ir Židikų – rašytojos laukė pilna salė. Ir neatsitiktinai: L. Žutautė per šešerius metus parašė penkiolika knygų, kurias išspausdino leidykla „Alma littera“. Be rašymo, viešnia užsiima ir piešimu, ji – aštuonių  autorių knygų iliustruotoja.

Pasakojo apie save ir kūrybą

Gausiais aplodismentais sutikta L. Žutautė papasakojo apie save: ji Šiauliuose baigė mokyklą ir studijas, čia pradėjo dailininkės, o vėliau – ir rašytojos karjerą.
Pirmoji autorės knyga „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“ pasirodė 2010 metais – už ją L. Žutautei įteikta Vaikų literatūros premija.
Savo knygose rašytoja pasakoja smagias istorijas, mėgindama ugdyti vaikų įpročius tvarkytis, rūpintis savo daiktais, laikytis higienos, gražiai bendrauti su suaugusiaisiais ir kitokių naudingų dalykų.
Kakės Makės autorės vaikai klausinėjo įvairių dalykų: kiek rašytojai ir jos Kakei Makei metų, kokius gyvūnus ji turi namuose, kiek metų rašo.
Susitikimas baigėsi autografų dalijimu ir fotografavimusi atminčiai.
„Tai jau ne pirmas ukriniškių ir jų draugų iš kitų mokyklų susitikimas su vaikams kuriančiais rašytojais. Pas mus jau lankėsi Vytautas V. Landsbergis ir Vytautas Račickas. Jau esu apgalvojusi, ką pasikviesti ateityje“, – teigė V. Muravjovienė.

Ukrinų moksleiviai susitikime su Lina Žutaute. Ingridos DAUKONTIENĖS nuotr.

5 Atsakymai į “Ukrinuose – susitikimas su Kakės Makės autore”

 1. Apolinaras parašė:

  Idomu, kaip cenzura praleido tokia nesamone?

 2. Jolanta parašė:

  Jeigu rašant apie šūdą gali tapti populiaria rašytoja, tai ir rodo mūsų išsilavinimo lygį. Tiesiog baisu ir pagalvoti. Nejaugi nebėra lietuvių kalboje normalių vardų? Man tiesiog gėda už tokias pseudo rašytojas. Baisu.

 3. !!! parašė:

  Ir tokia Milda gali dirbti vaikų auklėtoja – populiariausia vaikų knyga – Kakė Makė, o jai tai šūdas. Beje ne kaketai vadiname, o kaka. Ir kuo čia dėta Santarvė, jei knyga taip vadinasi? Intelektualią auklėtoją kažkoks darželis turi – tikrą kaką.

 4. Milda, darželio auklėtoja parašė:

  Pas mus kaime vaikų išmatas vadina kake, kakiuku, kakuliu. Iki ko dasigyvenom, jei tie dalykai taip šlovinami. Didžiulė gėda „Santarvei“.

 5. Darius, šventės dalyvis parašė:

  Žodis Kakė žemaitiškai reiškia šūdą. Tai ką čia daugiau ir bepasakysi. Reikėtų biškį ir pagalvoti rašant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto