Urvikiuose siekiama pagerinti didžiausio butaforinio margučio rekordą

Nuotraukoje – margučio matavimus stebėję komisijos nariai ir sumanymą įgyvendinę talkininkai.

Pirmadienio pavakarę šalia Urvikių kultūros centro vyko sujudimas – buvo statomas artėjančių Velykų simbolis – margutis. Tačiau ne bet koks, o sveriantis daugiau nei toną, 7,37 m aukščio, 5,31 m skersmens, 16,51 m apimties. Žodžiu, toks, kuris, tikimasi, pagerins didžiausio butaforinio margučio Lietuvoje rekordą.
Todėl ir sujudimas buvo neįprastas. Prireikė sunkvežimio su keltuvu, bokšteliu, nepriklausomų liudininkų, stebėjusių ir fiksavusių šį įvykį.

Ankstesnio rekordo autoriai – kauniečiai

Iki Velykų liko mažiau nei mėnuo. Urvikių kultūros centro darbuotojai bei jo direktorė Vita Černookienė nutarė pabandyti pagerinti didžiausio butaforinio margučio Lietuvoje rekordą.
Kol kas šis rekordas priklauso Kauno studentams. 2016 metais jie sukonstravo ir Laisvės alėja rideno Velykų margutį, kurio aukštis buvo 5,61 m, storis – 3 m, apimtis – 9,51 (per plotį) ir 13,86 (per ilgį), svoris – per 300 kilogramų.
Tikimasi, kad pirmadienio pavakarę Urvikiuose pastatytas, išmatuotas ir piešiniais papuoštas margutis pagerins iki šiol buvusį rekordą.

Idėja sukosi jau kurį laiką

O dabar apie urvikiškių margutį – nuo pat pradžių.
Urvikių kultūros centro direktorė V. Černookienė, bendraudama su „Santarve“, kalbėjo, kad dirbant kultūros sektoriuje yra taip: vienas renginys pasibaigė, o kitas turi prasidėti – iš pradžių tik renginių organizatorių mintyse, paskui – scenarijuose, o jau tada – iš tikrųjų.
Panašiai nutiko ir su didžiuoju margučiu.

„Tai vieni, tai kiti žmonės vis siekia kokio nors rekordo. Na, o man jau kurį laiką vis sukosi mintys apie tai, kad būtų galima sukurti, padaryti didelį margutį. Bet, būdavo, pamąstai, pagalvoji, kad tam reikia pinigų, o jų nėra, ir nustumi tą mintį šalin. Vis dėlto šiemet su kolektyvu nutarėme: darykime, bandykime, siekime“, – pasakojo kultūros centro direktorė.

Susitelkė ir įmonės, ir žmonės

Centro darbuotojams vieniems įgyvendinti šį sumanymą būtų nelengva. Į pagalbą jie pakvietė įmonę „Vitmarga“.
„Išdrįsau paskambinti „Vitmargos“ vadovui Marikui Gadunui. Papasakojau apie sumanymą, paklausiau, gal pagelbėtų.

Jis ilgai nemąstė ir sutiko. Aišku, paskui buvo derinimo, pokalbių dėl techninių dalykų: kokio dydžio tas margutis turėtų būti, kaip daryti karkasą. Žodžiu, įmonės „Vitmarga“ darbuotojai padarė margučio karkasą. Dar prisidėjo įmonė „Ramirent“ ir būrys žmonių. Todėl sakau: rekordo siekiame visi kartu ir prie jo įgyvendinimo prisideda ne vienas žmogus. Visiems esu labai dėkinga“, – kalbėjo V. Černookienė.

Tikimasi, kad Urvikių margutis milžinas bus pripažintas Lietuvos rekordu.

Smalsuoliai laukiami atvykstant

Pirmadienio pavakarę margutis buvo pastatytas prie Urvikių kultūros centro. Visi darbai vyko stebint ir dalyvaujant nepriklausomai komisijai, kurios nariais tapo Auksūdžio mokyklos-daugiafunkcinio centro direktorė Ingrida Braziulienė, Reivyčių seniūnijos specialistas Giedrius Paulauskas ir televizijos „Roventa“ žurnalistė Asta Kušlė. Margutis buvo išmatuotas, nufilmuotas, nufotografuotas. Netrukus ši informacija bus išsiųsta šalies rekordus fiksuojančiai agentūrai.

„Kasmet organizuojame Atvelykio šventę. Planuojame ją ir šiemet, tad lauksime vaikų su tėveliais. O iki tol visi, kam įdomu, laukiami – gali atvykti ir apžiūrėti didįjį margutį. Jau ir tą patį pirmadienio vakarą pastebėjome, kad jis tampa lankytojų traukos objektu. Širdis džiaugiasi“, – apibendrino V. Černookienė.

Velykinių rekordų nemažai

Primename, kad rekordas – tai išmatuojamas pasiekimas, objektas arba jų visuma, pranokstanti kitus tokio pat pobūdžio rezultatus. Rekordas nusako tiek gyvų, tiek ir negyvų objektų ar reiškinių šiuo metu žinomas didžiausias ar mažiausias ribas ir yra matuojamas mato vienetais arba pasikartojimų skaičiumi.
Su Velykų tema susiję rekordai ir Lietuvoje, ir mūsų rajone yra populiarūs.

2014 metais Šiauliuose buvo pasiektas didžiausio šokoladinio kiaušinio rekordas. Iš šokolado ir keksų įdaro sukurtas kiaušinis svėrė per 300 kilogramų.
Tirkšlių kultūros centro darbuotojų iniciatyva praėjusių Velykų laikotarpį tirkšliškius ir miestelio svečius džiugino ilgiausias medinis margučių ridenimo lovelis. Išbandyti tokią pramogą – paleisti ridenti medinius margučius 59,1 m ilgio loveliu – panoro daugybė įvairaus amžiaus žmonių.

„Agentūra Factum“ 2018 metais užregistravo ir mažiausio margučių ridenimo lovelio rekordą. Iš beržo tošies padarytas lovelis yra 10 cm ilgio, 2,7 cm pločio, 3,1 cm aukščio.
Nuotr. iš Urvikių kultūros centro archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto