Už būrelius teks mokėti brangiau

Dailės mokykloje užsiėmimai brangs dešimčia litų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mokestis už vaikų papildomą ugdymą rajono neformaliojo ugdymo mokyklose didės nuo kitų metų.

Savivaldybės taryba pritarė

Rajono Savivaldybės švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus politikus informavo, kad neformaliojo ugdymo mokyklos finansuojamos iš valstybės tikslinės dotacijos, Savivaldybės biudžeto ir mokinių tėvų mokesčio. Imtis nepopuliaraus sprendimo pastūmėjo tai, kad šoktelėjo šilumos, vandens,  elektros bei ugdymo priemonių kainos. Mokestis už būrelius pastarąjį kartą buvo keistas 2010 sausio mėnesį.
„Jeigu nepriimsime šio sprendimo, tokias mokyklas teks uždaryti, jos neišsilaikys“, – Savivaldybės taryboje pristatydamas klausimą teigė vedėjas.
A. Stonkus paaiškino, kad nauji mokesčiai buvo aptarti su įstaigų vadovais, bendruomenėmis, su tėvų atstovais bei socialiniais partneriais. Savivaldybės taryba taip pat pritarė Švietimo skyriaus prašymui padidinti mokestį už būrelių lankymą neformaliojo ugdymo mokyklose.

Didės nevienodai

Mūsų rajone veikia septynios neformaliojo ugdymo įstaigos. Vidutiniškai per mėnesį užsiėmimai būreliuose brangs 4–5 litais, tačiau Dailės mokykloje jie brangs net dešimčia litų.
Nuo sausio už vaikų neformalųjį ugdymą Dailės mokykloje ir Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje per mėnesį teks mokėti 40 litų, Sedos, Židikų ir Laižuvos filialuose, Mažeikių choreografijos ir Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklose – po 30 litų.
Mokestis nesikeis tik Mažeikių sporto mokykloje – jis liks 20 litų. Moksleivių techninės kūrybos centre ir Moksleivių namuose už užsiėmimus kaip ir iki šiol teks per mėnesį mokėti po  15 litų.
Tarybos sprendimu numatyta galimybė atleisti nuo mokesčių už būrelių lankymą arba juos sumažinti. Taip pat mokestis nebus imamas ir už nelankytas dienas, pateikus gydytojo pažymą, arba tada, kai nevyksta užsiėmimai.

One Reply to “Už būrelius teks mokėti brangiau”

  1. ONA parašė:

    ATLYGINIMUS KELKIT ZMONEMS, PLESIKAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto