Už finansinius nusikaltimus – baudos ir laisvės atėmimo bausmė

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Telšių apylinkės teismas dėl finansinių nusikaltimų dviem mažeikiškiams ir dviem bendrovėms skyrė tūkstantines baudas, vienas mūsų miesto gyventojas nuteistas laisvės atėmimo bausme.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Žydrūnas Kungys.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė informavo, kad ikiteisminis tyrimas buvo atliktas dėl dviejų uždarųjų akcinių bendrovių 2019 metais vykdytų finansinių operacijų.

Tyrimo metu pareigūnai nustatė, kad, vykdant didmeninę prekybą dujomis ir siekiant išvengti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėjimo, buvo sukčiaujama bei apgaulingai tvarkoma šių bendrovių buhalterinė apskaita.

Tokiu būdu mažeikiškis S. R., veikdamas bendrininkų grupėje su to paties miesto gyventojais M. Ž. ir E. Š., apgaule išvengė didelės vertės turtinės prievolės – į valstybės biudžetą sumokėti 76 tūkst. 990 eurų PVM.

Telšių apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą, S. R. pripažino kaltu dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo bei sukčiavimo ir skyrė jam 30 tūkst. eurų baudą. M. Ž. buvo nuteistas dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, sukčiavimo ir neteisėtos juridinio asmens veiklos, subendrinus bausmę, teismas jam skyrė 5 metų 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. E. Š. už tas pačias veikas nubaustas 15 tūkst. eurų bauda.

Teismas kaltomis pripažino ir abi bendroves, vienai jų dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir sukčiavimo skirta 40 tūkst. eurų bauda, o kita, kuri pripažinta kalta dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, privalės sumokėti 15 tūkst. eurų baudą.

Generalinės prokuratūros pranešime primenama, kad nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacinės instancijos teismui.

7 Atsakymai į “Už finansinius nusikaltimus – baudos ir laisvės atėmimo bausmė”

 1. Įspėjimas parašė:

  Vėl bus pakeltas vargšų pensininkų,naudojančių sveikatai kenksmingas naftos dujas,abonentinis mokestis

 2. Ogo parašė:

  Tai vėl Rancas sausas iš vandens išlips? Vienam kalėjimas, o kitiems tik baudos?????

 3. kada pradės bausti korumpuotus politikus, valstybės tarnautojus? parašė:

  Ar Mažeikiuose tokių nebėra?

  1. Anonimas parašė:

   Gazpromo palikuonių tai neliečia

  2. Anonimas parašė:

   Jei žinote apie tokius, pateikite jų sąrašą.

 4. Jo parašė:

  Gal rancą pasodins

  1. aga parašė:

   Baikit juokus :D baudžia tik buhalterinius reikalus tvarkančius, o ne užsakovus. Tokia sistema

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto