Už kelionę – padirbti eurai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Atidus taksi vairuotojas nutraukė padirbtos 5 eurų kupiūros kelionę.

Antradienio vakarą Ventos gatvėje 19-metė mergina už taksi paslaugas atsiskaitė galimai suklastota 5 eurų kupiūra. Apie tai buvo informuota policija, mergina pareigūnams teigė, kad pas ją šie pinigai pateko panašiu būdu.
„Visais atvejais tokias kupiūras pateikiame ekspertams, jiems pateikus išvadas, ir nusprendžiama, ar pradėti tyrimą dėl netikrų pinigų ar vertybinių popierių pagaminimo, laikymo ar realizavimo. Šiuo atveju ją taip pat teiksime ekspertizei, tačiau ir plika akimi matyti, kad ši kupiūra yra labai grubiai suklastota“, – informavo Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Suklastotas 5 eurų banknotas – retenybė, dažniausiai tarp padirbinių – 50 eurų nominalo banknotai. Be to, šiais metais Mažeikiuose rasta ir padirbtų 200 bei 500 eurų kupiūrų. Šiemet mūsų rajone dėl netikrų pinigų realizavimo ir laikymo buvo pradėti 7 ikiteisminiai tyrimai (pernai per tą patį laikotarpį – 13), liepą – vienas.
Anot pareigūno, vienintelis būdas apsisaugoti nuo klastočių – vengti atsiskaitymo grynaisiais pinigais, jeigu jau tenka, tai atidžiai patikrinti ne iš bankomato gautus pinigus. Ypač būtina tikrinti turgavietėse ar kai jie gaunami parduodant daiktą neapšviestose vietose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto