Už slapstymąsi – papildoma bausmė

Paieškomųjų, kurie savo noru prisistatytų į policiją, pasitaiko tik vienas kitas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Norėdamas ilgiau pabūti laisvėje, mažeikiškis ignoravo teismo sprendimą, slapstėsi nuo pareigūnų ir užsidirbo dar vieną nuobaudą.

Gresia ilgesnis bausmės laikas

Šiomis dienomis policijos pareigūnai į Mažeikių policijos areštinę uždarė jiems gerai žinomą, vagystėmis įtariamą D. T.
Mažeikiškio atžvilgiu dar praėjusių metų spalio pradžioje Mažeikių rajono apylinkės teismas buvo priėmęs nuosprendį ir skyręs jam galutinę bausmę už padarytus nusikaltimus – dvejus metus nelaisvės.
Nuteistasis į paskutinį teismo posėdį neatvyko, teismo nuosprendžio vykdyti taip pat nesiruošė, slapstėsi nuo pareigūnų, todėl buvo paskelbta jo paieška. Trečiadienį jį sulaikius, pradėtas ikiteisminis tyrimas – dėl vengimo atlikti laisvės atėmimo bausmę. Už tai numatytos tik dvi sankcijos – bauda arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.
Tokios pat sankcijos galioja ir tiems, kurie vengia atlikti arešto bausmę arba sugrįžti į kardomojo kalinimo vietą.

Ieškomųjų skaičius vis keičiasi

Praėjusiais metais iš viso buvo paskelbtos 96 paieškos, šešiasdešimt – buvo sėkmingos. Pernai nuo pareigūnų buvo pasislėpę 58 įtariamieji nusikalstama veikla, teisiamieji, nuteistieji bei kaltinamieji, keturiasdešimt iš jų pavyko rasti.
Pasak policijos pareigūnų, tokių paieškomųjų skaičius visą laiką keičiasi: vieni aptinkami užsienio šalyse, kai ten įvykdo nusikaltimus ir tada yra grąžinami į mūsų šalį, kiti sulaikomi didžiuosiuose šalies miestuose. Paieškomųjų, kurie savo noru prisistatytų į policiją, pasitaiko tik vienas kitas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto