Už tą patį atlyginimą – skirtingi krūviai

Mūsų rajone vienam socialiniam darbuotojui vidutiniškai tenka aptarnauti apie dvylika socialinės rizikos šeimų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kaimiškųjų seniūnijų socialinius darbuotojus, dirbančius su rizikos šeimomis, ruošiamasi pervesti į Socialinių paslaugų tarnybą. Tikimasi, kad tai padės gerinti šį darbą, be to, bus panaikinta socialinė neteisybė. Šiuo metu mieste dirbantys tokie specialistai aptarnauja dvigubai ar net trigubai daugiau  šeimų nei jų kolegos kaime, tačiau atlyginimą gauna tokį pat.

Šiek tiek statistikos

Prie socialinės rizikos šeimų priskiriamos šeimos, kuriose auga vaikų iki 18 metų ir kuriose bent vienas iš tėvų piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, yra priklausomas nuo azartinių lošimų – tai yra, kai iškyla pavojus vaikų fiziniam, protiniam, dvasiniam, doroviniam vystymuisi bei saugumui.
Savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriaus duomenimis, metų pradžioje rajone buvo 140 socialinės rizikos šeimų, panašus skaičius jų – ir mieste, ir kaime. Šiose šeimose auginama beveik 280 vaikų.
Skyriaus duomenys byloja, kad pastaraisiais metais socialinės rizikos šeimų mažėja. Pavyzdžiui, 2012 metais į tokią apskaitą buvo įtrauktos 157 šeimos.
Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Liudvika Lapienė „Santarvei“ yra sakiusi, kad pagrindinė šeimų įtraukimo į apskaitą priežastis – socialinių įgūdžių neturėjimas ir nesugebėjimas tinkamai pasirūpinti vaikais.
Mieste socialinės rizikos šeimas aptarnauja keturios Mažeikių socialinių paslaugų tarnybos socialinės darbuotojos, kaimuose – aštuonios seniūnijoms priklausančios socialinės darbuotojos. Vienam specialistui vidutiniškai tenka iki dvylikos tokių šeimų.

Reglamentuoja teisės aktai

Savivaldybės vicemerė Irena Macijauskienė „Santarvei“ paaiškino, kad socialiniams darbuotojams, dirbantiems su socialinės rizikos šeimomis, atlyginimas mokamas iš valstybės dotacijų. Todėl teisės aktai, atsižvelgiant į rizikos šeimų skaičių, jų išsidėstymą Savivaldybės teritorijoje ir kitus dalykus, reglamentuoja, kiek turi būti tokių pareigybių.
Pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimus, mūsų rajonui priklauso vienuolika etatų. Tačiau, atsižvelgiant į didelius krūvius mieste, Socialinių paslaugų tarnyboje įsteigtas vienas etatas, kurio išlaikymo išlaidos dengiamos iš rajono biudžeto.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia siekianti, kad  2017 m. vienas socialinis darbuotojas, dirbantis su socialinės rizikos šeimomis, rūpintųsi ne daugiau kaip 10 šeimų. Esą
tada pagerėtų darbo kokybė, nes jei vienam darbuotojui vidutiniškai tenka apie 15 šeimų (tokia dabar nustatyta norma), socialinis darbuotojas turi galimybę dalį tokių šeimų aplankyti tik po kartą.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Už tą patį atlyginimą – skirtingi krūviai”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    socialinis darbuotojas, dirbantis su sunkumus patiriančia šeima visada stengiasi atiduoti maksimumą, bet pagalbą priima tik tos šeimos, kurios nori kažką keisti gyvenime. per prievartą pagalbos neįbruksi.

  2. Klausimas parašė:

    pastaraisiais metais socialinės rizikos šeimų mažėja, nes šeimos išvyksta į užsienį, ten pašalpos didesnės arba vaikai užauga ir jau yra virš 18 metų. Kažin, ar soc. darbuotojai pagerino padėtį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content