Už vandenį tenka mokėti du kartus

Mokesčiais už papildomai priskaičiuotą sunaudoto vandens kiekį baudžiami gyventojai, į butus neįsileidžiantys apskaitos prietaisų tikrintojų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nepageidaujantiems į namus įsileisti šalto vandens skaitiklio tikrintojų už vandenį gali tekti mokėti du kartus: pagal apskaitos prietaiso rodmenis ir taip, lyg bute nebūtų šio prietaiso.
Vienam gyventojui tokia mėnesio „bauda“ šiuo metu siekia mokestį už 4,2 kubo šalto vandens.
„Mažeikių vandenims“ sugriežtinus abonentų kontrolę, papildoma eilutė atsiranda ne vieno buto savininko sąskaitoje.
Taip stengiamasi sudrausminti įmonės darbuotojų darbą piktybiškai ignoruojančius mažeikiškius.

Mistinė eilutė

Į „Santarvę“ kreipėsi mažeikiškis, į tokį dvigubą mokėjimą už šaltą vandenį dėmesį atkreipęs šiek tiek daugiau kaip po pustrečių metų.
„Tos eilutės sąskaitose keičiasi, vis atsiranda tai vienas, tai kitas mokestis. Be to, kai vienu metu moku ne už vieną paslaugą, kažkaip neatkreipiau dėmesio, jog už vandenį gerokai permoku“, – teigė jaunas vyras (pavardė redakcijai žinoma – B. R.), tvarkingai mokantis už suvartotą vandenį.
Daugiabutyje su žmona gyvenantis vyriškis rodė sąskaitose įrašytus skaičius prie šalto vandens suvartojimo. Apskaitos prietaisas per mėnesį prisuka po du tris kubus šalto vandens. Tačiau žmogus buvo šokiruotas sąskaitoje išvydęs mistinę eilutę, pavadintą „Šaltas vanduo“. O joje nurodytas  vandens kiekis… 8,4 kubo, tiek, kiek butas sunaudoja per du ar tris mėnesius.
Už šitą nesuvartotą vandenį per mėnesį šeimai priskaičiuojama beveik 17 eurų.

Dėl neapsižiūrėjimo – per 300 eurų

Gyventojas, ėmęs analizuoti sąskaitas už komunalines paslaugas, nustėro, supratęs, kad tokia neaiški eilutė jose atsirado jau 2014 metų spalio mėnesį – tik jei anksčiau vandens kiekis buvo nurodytas – šeši kubai per mėnesį, tai nuo vasario jis dar šoktelėjo.
Už vandenį pagal apskaitos prietaisą tvarkingai atsiskaitantis vyras pasakoja pamanęs, kad čia kažkokia klaida, nesusipratimas, tačiau, nuvykęs į „Mažeikių vandenų“ abonentinį skyrių, išgirdo, kad tuos papildomus vandens kubus pats „užsitarnavęs“ – nes neįsileido apskaitos prietaiso tikrintojų.
Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

25 Atsakymai į “Už vandenį tenka mokėti du kartus”

 1. TS-LKD-istė Onytė Kyšininkytė praneša: parašė:

  Spjaukit per petį į DELFI! Tai yra TS-LKD-istų skylė. DELFI dangsto jų vagis ir korupcininkus! Blokuoja komentarus!!!( Jūs, delfistai, stojat niešybės pusėn!!! Sveikinu!!) Delfi skaitytojas irgi turi teisę žinoti! Jei kam nepatinka, – niekas Jūsų neverčia skaityti.

 2. Joniui parašė:

  Ir kas čia prabilo apie raštingumą, kai paties komentare kiekviename sakinyje po kelias klaidas? :-) Jau nekalbu apie turinį.

 3. Jonis to nerastingam parašė:

  Ir kurioj vietoj as rasiau kad vagiu? Akinukai uzrasoje?As aiskiai pasakiau kad neprivalau kiekvienam Uabui padet uzsidirbt .Jeigu juos apvagineja neprivalau pas save bute apgyvendint kontrolieriu kuris kontroliuotu mano sazininguma.O dabar kas daros remiamasi visuomenes interesu tipo del Jusu labo mes stengiames ….ne ponuliai del savo geroves pirmoj eilej nes norit gaut mano pinigus tai ir galvokit kaip prieit prie apskaitos prietaisu manes netrukdant, kaip normaliose salyse ,kodel elektrikai savo apskaitos itaisus irenge lauke o cia …..o siaip lietuvaiciai priprate kai juos……banke plesia paskutine skura ir nieko taigi bankas turi uzsidirbt …ir visur atrandat pateisinimu savo nuolankumui,tai ko nueje i parduotuve nepadedat prekes sukraut i lentynas ?Nes parduotuve gi Jusu labui dirba ,gatves pasiremontuokit nes juk vazinejat jomis .Pajunkit smegenis Jus savo alga patys uzsidirbat be kazkokiu Uabu pagalbos tai kodel Jus jiems turit padet ?

 4. dalia parašė:

  Atejo vasara ir vel saskaitoje didesnis mokestis uz vadinama gyvatuka.kodel turiu moketi uz tuos kurie nemoka uz nieka ir dar pasalpas prageria?

 5. nusivylęs parašė:

  Butuose liko gyventi nepritekliaus spaudžiama liaudis.Ponai partiečiai ir valdininkai,pilnai apsirūpinę ir smaugia keldami mokesčius ir visokias nesąmones prisigalvodami.Velka paskutines kelnes.Dar drįsta burbuliuoti,kad gyvenimas gerėja.Gerėja gal kiek tik LIDL parduotuvėje ir ne mūsų skurlupių sąskaita..Artėja rinkimai,gal trūks kantrybė…

 6. tegu parašė:

  eina tikrinti po darbo, jei dirbame nuo 8 iki 17, kaip ir tikrintojai, aišku, kad nieks neileidžia,
  arba tegul įmeta praneįimą, kada laukti garbių svečių, Bet iš darbo nieks neišleidinėja,,,,

 7. dora parašė:

  Mažeikiečiai dar nežino, bet mūsų taryba, jau patvirtino geriamojo vandens didesnius tarifus. Taigi, po kelių savaičių jau mokėsime daugiau nei 10% daugiau. Ir jokio paaiškinimo kodėl…

 8. Labai brangi Lietuva parašė:

  Pvz.Saudo Arabijoje litras geriamo vandens kainuoja 1 rialą (0,25 euro).

 9. Joniui parašė:

  Didžiausios aukos tai tokio mąstymo ligoniai kaip tamsta. Atsieit, vagiu iš UAB’o ir esu didvyris, kabinkit man medalį. Bet kuriuo atveju už tokių kaip tamsta vagystes apmoka aplinkiniai – per pakeltus įkainius bei papildomus mokesčius namui.

 10. zita parašė:

  sedi siltai siknas sudeje kontorose ir dar is zmoniu lupikauja,atlyginimus ima gerus ,tai tegu prisega lapiukus laiptineje kai ta nama tikrina ir telef numeri ,tada tikslei susitarsim ,jug ne visi bedarbei gyvena ,o ne plesikaut is zmpniu.

 11. Iš TS-LKD Onytės Kyšininkytės nuotykių albumėlio parašė:

  Kaune teista už kyšininkavimą, TS-LKD narė(!), ona- danutė gricienė,- po to savo Kauno Žaliakalnio lopšely-daržely su savo iš kriminalizuotos aplinkos kilusia pavaduotoja alma žilinskiene net suorganizavusi kyšių ir duoklių išmušinėjimo gaują! Voliota ir kočiota spaudoje, internete, TV, turinti problemų dėl alkoholio, pati net teisme nesugebanti paaiškinti už ką atleidžia iš darbo žmones, teismuose prieš mane iššvaisčiusi virš 50 tūkstančių litų mokesčių mokėtojų pinigų, mokėdama man priteistas sumas bandžiusi nuvogti nuo manęs dalį pinigų (juos „išlupti“ iš „garsiosios vadybininkės“ prireikė net Generalinės prokuratūros ir VMI pagalbos!!!) ir t. t. ir t. t.- sėdi sau, direktoriauja kavutės su brendžiu įkalus!? Žandus papūtus ir ką! O ko nesėdėt, jei už nugaros TS-LKD partijos bendraminčiai, giminingos sielos, o virš jos savivaldybėje dar kupčinsko sukonstruota sėdi iš tokių gricienių gaunamų kyšiukų mylėtojų visa piramidė! Ištrauksi tokį bagdoniuką iš pagrindo ir piramidė gali griūti! O siaube! Šitiek dirbta, šitiek sunkumų ir gėdos pergyventa! Na, bet vertėjo pasistengti! Pinigėliai tik maloniai šlama, tarytum ošia!.. Svarbiausia – sąžinę kaip nors užsiliūliuoti, ir nutaisyti snukelį – lyg aš čia ir ne prie ko! Tokias gricienes skiria, nuima ir myli savivaldybių merai. Paplokime jiems! P. S. TIESA – ONA DANUTĖ GRICIENĖ yra TS-LKD narė!!! Korupcijos pažiba!! Būk TS-LKD ir vogsi, grobsi kiek norėsi! Jei kas – tave balne už kanopų prilaikys partijos bendraminčiai, onytės kyšininkytės klonai! Apsidairyk, tokių Tavo aplinkoje pilna!

 12. Bimas parašė:

  Kaži kaip Mažeikių butų ūkis apie planuojamus patikrinimus sugeba informuoti ir prisitaikyti prie vartotojų, o va jau prie Mažeikių vandenų tai turim taikytis mes. Na ir prisitaikysim, tik informuokit sąžiningai. Nes kol kas nėra informacijos iš Mažeikių vandenų!!!

 13. Jonis parašė:

  Ale kiek aukos sindromo ligoniu cia besa ,viska pateisint pasiryze ,vien negyvena Lt bet laksto visokiu uab u atstovams viska pateikt patikrai kitiem vis nesaziningi kaimynai kliuva ,gerbiamieji kurioj vietoj Jusu problema jeigu privacia kompanija kazkas apvagia ?Parduotuvese kiek pavagia prekiu ?Kazkodel prie kasos nieks Jusu nereikalauja uz pavogtas prekes susimoket tai ko cia verkiat ,o del persisko kilimo zmogus visai pagristai pergyvena ateis koks nevala s…..kalosais vardu Lolas pripedins is pavydo ir iseis ,nori pastoviai Uab as tikrint skaitiklius tai tegul uz savo pinigelius is buto issikelia i laiptine nes jo reikalas kiaura kisene uzsisiut dar ko gero greit ipareigos ir vamzdziu trasa remontui atkast nes tai sumazins vandens kaina .Uab as gali savo taisykles susikist i ……nes istatyme ko gero tokio lupikavimo nenumatyta. Ismokit viena karta gint savo interesus o ne galva nudurebkaip avinai su viskuo taikytis.

 14. To Gintarė parašė:

  Net nežinau kada su vandenim kokios sutartys pasirašytos. Gal jau pats laikas jas atnaujinti? Gal tie, kurie jas pateikė jau anapilin iškeliavo?

 15. Bimas parašė:

  Blogiausia, kad Mažeikių vandenys aplaidžiai žiūri į klientų informavimą. Pasibeldžia į duris (o gal ir ne) ir jei tarkim tuo metu tavęs namie nėra – še ir moki baudeles. Nei informacijos prieš tikrinimą, nei po… Ir žinoma, brangieji Mažeikių vandenys nepraleis progos apsukti ne itin akylą mažeikietį – uždangstys baudą kitu pavadinimu sąskaitoje. Štai ir mokėk žmogeli šimtą metų tą baudą ir net nesusiprask, juk mažiau žinai- ramiau miegi.
  Žinoma, skaitiklių patikra ir priežiūra yra būtina…
  Bet tiesiog pasvarstymui, jei tarkim nesusimoka žmogelis kelis mėnesius savo sąskaitų, tai nepatingėsit užversti jo informaciniais pranešimais ir grasinimais, o jei ką ir anstolių laiškais, bet jei jau tvarkingai moka mokesčius tai čia jau informacijos nereikia, juk taip malonu mokėti baudą, kad ir trejus metus…
  Kažkaip gėda pelėda Mažeikių vandenims… Negražu…

 16. Gintarė parašė:

  Visi labai žinom savo teises, o kad yra dar toks dalykas kaip pareigos, deja, bet pamirštam. Visa informacija būna sutartyse (vartotojo teisės ir pareigos, tiekėjo įsipareigojimai ir t.t.). Vis dar neišmokom ar (ir) neturim kantrybės perskaityti jų IKI GALO. Konstitucijos 7 str.: „Įstatymo nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės“. Taigi, daugiau atidumo pasirašant bet kokias sutartis. O jei asmuo jos neturi, tai nėra apie ką kalbėti. Tiesiog apmaudu…

 17. jo parašė:

  Tik pries ateidami galetu perspeti, kad visi norintys galetu laika susiderinti…

 18. lolui parašė:

  ne iš visų butų galima išvesti tiesiogiai į laiptinę.

 19. Vardas (privalomas) parašė:

  Vendenų UAB-as rodo savo nebaudžiamumą,taip kaip smirdaliai dujininkai kol nebuvo pamokyti teismų sprendimu kainos kyla ir visada pagal juos kaltas vartotojas ,artėja rinkimai-amen didybei.

 20. as parašė:

  Tai tie labiausiai čia ir piktinasi, kurie bando sukčiauti. Vieni nedeklaruodami skaitiklių parodymų, kiti visaip atsukinėdami skaitiklius, vandenį vagia, o kaimynai už juos turi mokėti. Kuo bus griežtesnė kontrolė, tuo visiems bus geriau – mažiau mokėsim.

 21. lolas raktažodžiui parašė:

  Tai iškelk skaitliukus į laiptinę ir nieks nebetryps tavo persiško kilimo. Kaip kitaip siūlai sutikrinti, kad tamsta nevogi vandens, o aš už jį nemoku?

 22. Rima parašė:

  Aš taip pat gyvenu ne Lietuvoje, tačiau jokių problemų su tikrintojais neturiu. Jie juk tik dirba savo darbą, beje tai tik mūsų labui. Sąžiningai mokantis, visada įsileis ir leis patikrinti skaitiklius. O ko Jūs komentatoriai bijote, jei sąžiningai deklaruojate sunaudoto vandens kiekį. Va tik per tokius, kurie nesąžiningai moka ir nukenčiam mes,nes turim sumokėti už juos. Šaunu, kad pagaliau iškelta ta problema į viešumą. Nesukčiaukit ir nereikės bijoti tikrintojų, kurie visada susiderina patikrinimo laiką, pagal kiekvieno pageidavimus, taip apsisunkindami savo darbą, sąžiningų mokėtojų naudai.

 23. raktažodis parašė:

  Pagal galiojančius įstatymus į privačias patalpas galima patekti tik su teismo sprendimu,ar policija jei įtariama vykdant nusikaltimą.Visais kitais atvejais įvairausių uab’ų aferistų kontorų besiveržiančius „tikrintojus“ galima drąsiai spyriu į užpakalį nuleisti nuo laiptų,ar su lazda p-ii-st į galvą jei veržiasi į vidų.O neteisėtas apmokestinimas yra paprasčiausia savivalė,trumpiau-finansinis NUSIKALTIMAS.

 24. zita parašė:

  Atleiskit, ponai ir ponios, kokią jūs turit teisę savivaliauti, aš gyvenu laikinai užsienyje, giminės prižiūri mano butą ir už jį moka, kaip aš turiu jus įsileisti į butą jei nesu namuose? Giminės bute negyvena tik aplanko, prižiūri. Tai reiškia reikia sėdėti ir laukti jūsų ateinant, pakol kas aš ne pensijoj ir namuose nebūnu. Kas išleido tokį įstatymą? Anksčiau tokio nebuvo….

 25. Vardas (privalomas) parašė:

  I darba iseinu 6 ryto griztu apie 19 kartais veliau. Idomu kada tie tikrintojai vaiksto,gal man savaite sedetin ir laukti kada jie ateis. Durniu laivas !!! Gal cia naujasis vadovas tokia tvarka sugalvojo,ar senelio Trakinio palikimas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto