Užsienyje „Kauškutis“ tampa Lietuvos ambasadoriumi

Jaunieji „Kauškučio“ šokėjai Turkijoje neišleido iš rankų lietuviškosios Trispalvės. Ansamblio „Kauškutis“ archyvo nuotr.

Choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Kauškutis“ metus tradiciškai užbaigė kalėdiniu savo ir draugų koncertu.
2015-ieji kolektyvui buvo koncertinių išvykų laikas – „Kauškutis“ Mažeikiams, apskričiai atstovavo daugelyje mūsų šalies miestų ir net tris kartus buvo Lietuvos ambasadoriumi, koncertuodamas užsienio šalyse.

Kur važiuoti, renkasi

Kalėdinis „Kauškučio“ ir draugų koncertas – savotiškas padėkos vakaras, kurio metu kolektyvas ir jo meno vadovė Jolanta Tendienė dėkoja visiems, vienaip ar kitaip prisidėjusiems prie kolektyvo augimo, tobulėjimo ir pasiekimų. Besibaigiantys metai, pasak kolektyvo vadovės, darbo atžvilgiu buvo ypač turtingi.
„Turėjom daug koncertų. Jų metu, matydami kitus kolektyvus, galime lygintis. Matau, kad mūsų vaikai savo pasiekimais žengė didelį žingsnį pirmyn“, – pastebėjo J. Tendienė.
Kadangi šiais metais buvo renovuojamas Kultūros centras ir „Kauškučiui“ nereikėjo paruošti programos tradiciniam Kovo 11-osios renginiui, metai buvo skirti aktyviai koncertinei veiklai. Kur važiuoti, kolektyvui tenka rinktis, kadangi kvietimų būna daug. Paprastai pasirenkamos pačiam kolektyvui reikšmingos ir reikalingos išvykos, koncertai.

Ruošė kitus kolektyvus

„Kauškučio“ programa „Mūsų medyje, paukščiai, čiulbėkit“ buvo paimta kaip pagrindas kitais metais vyksiančios respublikinės Moksleivių dainų šventės daliai, tad daug laiko kolektyvas skyrė darbui su šia programa. Ją teko ne kartą demonstruoti ir šios programos šokių mokyti kitus šalies kolektyvus.
„Mūsų šokių mokytojai dirba šios šventės baletmeisteriais. Natūralu, kad jie turėjo vesti seminarus, demonstruoti šokius, o choreografei, mokytojai-metodininkei Danguolei Dapšytei patikėta šventei sukurti klasikinį šokį „Jūros balsas“. Jai teko užsiimti ne tik šokių statymu ir demonstravimu, bet ir kūryba“, – kalbėjo J. Tendienė.
Pati D. Dapšytė sakė, kad toks pasitikėjimas ją verčia būti itin atsakingai – sukurti šokį dainų šventei nėra lengva.
Vesdami seminarus, demonstruodami šokius, mokyklos jaunieji choreografai įgijo naujos patirties.  „Aš jau tokios patirties turiu, o mūsų jauniesiems mokytojams tai yra pirmieji išbandymai. Nemanau, kad jaunimui buvo lengva patirties turintiems respublikos choreografams aiškinti, kaip reikia šokti. Tai pakankamai sudėtingas darbas – širdies gilumoje jauti pasididžiavimą, bet tai yra beprotiška atsakomybė“, – samprotavo J. Tendienė.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto