V. Džiugelis: „Smagu, kad žiūrime ta pačia kryptimi“

Gegužės mėnesį pradedama dujotiekio į Mažeikius statyba. Ūkio ministerija žada skirti 4 mln. litų verslo inkubatoriui steigti, tarpininkauti prašant 3,3 mln. litų, reikalingų Žemaitijos gatvės sankryžos rekonstrukcijai.
Meras Vilhelmas Džiugelis teigia, kad šių Mažeikių problemų sprendimo postūmio galima buvo pasiekti tik pradėjus bendrai dirbti su Seimo nariu.
PRASIDĖS STATYBA
Praėjusią savaitę Savivaldybės meras V. Džiugelis bei Seimo narys Romas Venclovas susitiko su ūkio ministru Viktoru Uspaskichu. Vizito tikslas – aptarti dujotiekio statybos, verslo inkubatoriaus steigimo, Žemaitijos gatvės rekonstrukcijos bei ligoninės renovacijos klausimus.
„Išsipildė mano, kaip mero, svajonė – atsirado tandemas tarp manęs ir Seimo nario. Nežiūrint jokių partiškumų, sutampa mūsų darbo kredo: „Mažeikiai – mažeikiškiams“. Smagu, kad žiūrime ta pačia kryptimi, kad suprantame, jog rietenomis naudos miestui tikrai neatnešime“, – sakė V. Džiugelis.
Mažeikiškiams V. Uspaskichas pažadėjo, kad šiais metais gamtinės dujos pasieks mūsų miestą.
Tokia garantija gauta ir iš UAB „Intergas“, pasiruošusios dujofikuoti Mažeikius, vadovų. Teigiama, kad gautas leidimas prisijungti prie dujotiekio Šiauliai-Klaipėda.
Gegužės mėnesį turėtų prasidėti dujotiekio statyba.

PROBLEMŲ SPRENDIMO BŪDAS
V. Džiugelis ūkio ministrui įteikė raštą, kuriame nurodoma, kad Mažeikių rajone nedarbo lygis sudaro 14 proc. Bedarbiai praranda kvalifikaciją, darbo įgūdžius. Be to, mieste nepakankamai greitai kuriasi naujos įmonės. Pasak mero, naujoms įmonėms yra aktualūs patalpų ir metodinės pagalbos teikimo klausimai. Praėjusiais metais pradėjęs dirbti Turizmo ir verslo informacijos centras neturi galimybės nuomoti patalpas.
V. Džiugelis įsitikinęs, kad vienas iš nedarbo problemos sprendimo būdų būtų verslo inkubatorius, kuris talpintų apie 15 įmonių. Inkubatoriuje jos galėtų naudotis ir ryšių priemonių, biuro įrangos nuoma, gauti kvalifikuotas konsultacijas, dalyvauti įvairiuose mokymuose.
Verslo inkubatoriui steigti rekomenduojama vieta – buvęs AB „Oruva“ administracijos pastatas. 2500 m2 rekonstrukcijai reikėtų 4 mln. litų.
V. Uspaskichas pažadėjo, kad Ūkio ministerija skirs reikalingą sumą verslo inkubatoriui steigti.
V. Džiugelis nenorėjo sutikti su neseniai žiniasklaidoje nuskambėjusiu teiginiu, kad verslo inkubatorių steigimu yra suinteresuota būtent Darbo partija, siekianti juos paversti savo būstinėmis.
„Norint galima surasti įvairiausių kablių. Juk verslininkai nėra tik Uspaskichas. Mažeikiuose Kęstutis Bartkevičius seniai siekia, kad būtų įkurtas verslo inkubatorius. Manau, kad smulkieji verslininkai pajus realią šios įstaigos naudą. Viskas tarpusavyje susieta – kursis įmonės, atsiras naujų darbo vietų“, – kalbėjo meras.

PAŽADĖJO TARPININKAUTI
Užsitęsė Žemaitijos ir Skuodo gatvių rekonstrukcija. Šis objektas, kurio statybos konkursinė kaina siekia 19,5 mln. litų, įvardytas kaip viena svarbiausių rajono problemų. Iki šiol rekonstrukcijai gauta tik 5 mln. litų.
Meras teigė, kad šiemet svarbiausias Savivaldybės uždavinys – užbaigti Žemaitijos gatvės atkarpos tarp Naftininkų ir Sedos gatvių rekonstrukciją. Čia pradėjo veikti prekybos centrai „IKI“, „Norfa“, atidaryta Šv. Pranciškaus Asyžiečio katalikų bažnyčia, todėl šioje gatvėje transporto judėjimas tapo ypač intensyvus.
Anot rajono vadovo, būtina skubiai rekonstruoti Žemaitijos ir Naftininkų gatvių sankryžą ir ją pritaikyti smarkiai padidėjusiems transporto srautams. Tam tikslui reikia 3,3 mln. litų.
„Tai labai sudėtinga Žemaitijos gatvės dalis, nes čia stovi telekomas. Kadangi po žeme eina daugybė telekomunikacijos trasų, vieno metro rekonstrukcija kainuoja dvigubai daugiau nei prie Sodų gatvės“, – pasakojo V. Džiugelis.
Meras prašė, kad ūkio ministras tarpininkautų derybose su Susisiekimo ministerija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija. Norima, kad 2005 metais iš Kelių priežiūros ir plėtros programos tikslinio finansavimo lėšų Žemaitijos gatvės sanNuotrauka iš redakcijos archyvo kryžos rekonstrukcijos darbams būtų skirta 3,3 mln. litų.
Pasak V. Džiugelio, ūkio ministras pažadėjo tarpininkauti.
Mažeikių savivaldybės meras ir Seimo narys R. Venclovas su ūkio ministru kalbėjosi ir apie ligoninės renovaciją. Prašyta pagalbos nagrinėjant VšĮ Mažeikių ligoninės paraišką ES struktūrinių fondų finansinei paramai pastatui renovuoti.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto