Vagys paima prekes ir nesumoka

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Atvirosios vagystės iš vadinamųjų „balkoninių“ parduotuvių nesiliauja – ketvirtadienį rajono policijos komisariate dėl šios priežasties pradėti dar du ikiteisminiai tyrimai.


Užfiksavo vaizdo kamera 

Pirmadienį ir antradienį įvyko dvi vagystės – iš prekybos kiosko ir balkoninės parduotuvėlės pasiėmę įvairių prekių, vyriškiai paspruko nesusimokėję. 
Vieną vagišių – 29-erių metų vaikiną, neturintį nuolatinės gyvenamosios vietos, pavyko sučiupti pardavėjai ir tuo metu parduotuvėje buvusiems žmonėms.
Ketvirtadienį dėl tokių vagysčių pradėti dar du ikiteisminiai tyrimai.
Lapkričio trisdešimtąją apie pusę šešių vakaro į parduotuvę „Regina“, esančią Taikos gatvėje, užėjo nepažįstamas vyriškis. Pardavėjos jis paprašė maišelio, į kurį susidėjo keturias skardines alaus ir butelį degtinės. Kai prekės jau buvo maišelyje, „pirkėjas“ čiupo jį ir spruko pro duris, pardavėja nebespėjo jo sulaikyti. Nuostolis – 41,5 lito.
Pasak policijos pareigūnų, šioje parduotuvėje yra vaizdo stebėjimo kamera, tad peržiūrimi jos įrašai ir tikimasi, kad vagišius bus nustatytas.


Atsisveikindamas paprašė jogurto

Ventos gatvėje įsikūrusioje parduotuvėje „Balkonas“ taip pat yra įrengta vaizdo stebėjimo kamera, tačiau ji neveikia. Tuo ir pasinaudojo du 30–35-erių metų amžiaus vyriškiai. 
Į parduotuvę jie įžengė gruodžio pirmąją, apie pirmą valandą dienos, kai čia buvo tik pardavėja. Paprašė degtinės, alaus, sidro bei dešros. Gavę prekes „pirkėjai“ dar paprašė indelio jogurto. Kai pardavėja pasilenkė paimti prekę iš lentynos, vyriškiai smuko pro duris, išsinešdami prekių už beveik 138 litus.
Kol pardavėja apibėgo prekystalį ir išpuolė į lauką, ilgapirščių jau ir pėdos buvo ataušusios. Moteris teigė nepastebėjusi net į kurią pusę jie nuskuodė.


Ragina pasirūpinti saugumu 

Pareigūnai primena: parduotuvių savininkams reikia pasirūpinti prekių ir darbuotojų apsauga.
„Raginame savininkus taikyti visas įmanomas apsaugos priemones, nes vagių įžūlumas jau peržengia visas ribas. Juk ir patys savininkai turi būti suinteresuoti ne tik prekių, bet ir pardavėjų saugumu“, – sakė Mažeikių rajono policijos komisariato atstovė spaudai Violeta Grigaitienė.
Norintiesiems užkirsti kelią panašiems nusikaltimams policija pataria: pardavėjai turėtų neprarasti budrumo, o parduotuvių, ypač mažesnių bei esančių kaimo vietovėse, savininkai raginami imtis papildomų apsaugos priemonių: įrengti pagalbos iškvietimo mygtuką, pasirūpinti fizine apsauga, papildomu apšvietimu parduotuvės kieme, vaizdo stebėjimo kameromis ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto