Vagys „sukasi“ į sodus

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Policijos pareigūnai išskiria du laikotarpius, kai pagausėja pranešimų apie vagystes iš sodų bendrijose esančių namelių, – ankstyvą pavasarį, kai po žiemos gyventojai aplanko savo sodybvietes, ir vėlyvą rudenį, kai vasaros darbai jau baigti ir mažeikiškiai rečiau ten lankosi.

Vagys nusiaubė sodo namelį

Vienas iš tokių pranešimų apie vagystę užregistruotas pirmadienį.
Į pareigūnus kreipėsi tądien į savo sodo namelį Kurmaičiuose atvykęs 31-erių metų mažeikiškis – jis aptiko, kad patalpose lankėsi vagys ir išvyko su nemažu grobiu.
Vagišiai nugvelbė keturis pilkos spalvos lietus aliumininius ratlankius su padangomis, suvirinimo aparatą „Boxer-2032“, juodą garso kolonėlę, perforatorių „Erman“, įrankių komplektą, kampinį šlifuoklį, elektros laidus ir žemės gręžtuvą „Demon“. Savo apsilankymu jie vyriškiui padarė 1040 eurų turtinę žalą.
Kada įvyko vagystė, neaišku – paskutinį kartą vyras sodo namelyje lankėsi spalio 7 d., kitu metu būstas buvo be priežiūros.

Vagysčių mažėja

Pavasarį vagysčių iš sodų bendrijų buvo registruota nemažai, tačiau, sulaikius trijų įžūlių vagišių gaują, šios nusikalstamos veikos aprimo. Vasarą, kai daugelis gyvena ar vakaroja sodo nameliuose, jų iš viso nebuvo registruota.
Pareigūnai įspėja, kad dabar vagysčių vėl gali pagausėti. Jie ragina gyventojus sustiprinti namelių užraktus, įrengti bent kokią garsinę signalizaciją, jeigu šalia yra gyvenančių kaimynų, paprašyti jų užmesti akį, ar po kaimyninį sklypą nevaikšto svetimi žmonės, patiems reguliariai aplankyti savo sodus.
Šiemet per devynis mėnesius Mažeikių rajone registruotos 67 vagystės (pernai – 89), vagysčių iš gyvenamųjų patalpų –11 (pernai – 17).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*