Vakcinacija – pagrindinis ginklas prieš pandemiją

Nuotr. iš SAM archyvo

NVSC Telšių departamento organizuotoje nuotolinėje konsultacijoje socialinių paslaugų įstaigoms dalyvavusi profesorė Aurelija Žvirblienė daug kalbėjo apie dėl COVID-19 kylančias grėsmes. Mokslininkės teigimu, šiuo metu geriausias ginklas prieš pandemiją yra vakcinacija. Imunitetas nuo koronaviruso įgyjamas ir persirgus šia liga, tačiau be vakcinacijos kolektyvinis imunitetas pareikalautų daug laiko ir netekčių.

Pasaulyje ir mūsų šalyje įsibėgėjančią vakcinaciją A. Žvirblienė pavadino pagrindiniu ginklu prieš pandemiją. Vakcinos yra vienas efektyviausių būdų valdant infekcines ligas – tiek virusines, tiek bakterines. Mokslininkės teigimu, jų išradimas pelnytai laikomas vienu svarbiausių žmonijos medicinos laimėjimų, skiepai padėjo suvaldyti tokias pavojingas ligas kaip raupai, poliomielitas, tymai. Dėl masinio skiepijimo kai kurios ligos išnyko visai, jos nebekelia grėsmės, nuo jų net nebereikia skiepytis.
Skaičiuojama, kad persirgę žmonės apie pusę metų yra apsaugoti nuo viruso – tiek, kiek apsaugo ir vakcinos. Todėl tokie žmonės, kai nustatomi antikūnai, kol kas neskiepijami, jei neatsiras naujų rekomendacijų, mokslinių tyrimų.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Vakcinacija – pagrindinis ginklas prieš pandemiją”

 1. B. parašė:

  Ponia Zita, kiekvieną rytą, 10.00 valandą, http://www.sam.lrv.lt<koronavirusas publikuojami naujausi duomenys apie užsikrėtusius, sergančius, pasveikusius ir mirusius nuo COVID-19 visoje Lietuvoje ir kiekvienoje savivaldybėje.

  1. Anonimas parašė:

   Šitai poniai oficiali statistika netiks, jai reikia asmeniškai tik jai skirtos :-)

 2. Zitai parašė:

  Ir kas pasikeis, jei jus tą skaičių žinosite? Galiausiai jis nuolat kinta, nes vieni suserga, kiti pasveiksta.

  1. Zita parašė:

   Suzinosime tiesa, nuo kurios priklauso karantino suvarzymai. Pagal kretingos skaiciavimus darau prielaida, kad visur skaiciai buvo didinami specialiai, kad apriboti mazuju verslininku veikla. Kas bus atsakingas jeigu visose savivaldybese skaiciai buvo padidinti, ar prisiims atsakomybe kad bankrotavo verslai nuo dirbtinio uzdarymo

 3. žmogus parašė:

  Skiepysiuos tik tada, kai nupirksit saugios rusiškos vakcinos!

  1. žmogui parašė:

   Rusiška ir saugi? :-))))) Įvardinkyt nors vieną daiktą, kurį rusai yra sukurę kokybiškai?

 4. Zita parašė:

  Prasau pateikti viesai serganciuju covid skaiciu!! Ar ir jus vykdot uzsakyma slepti, ir didinti skaicius?
  Zmones atsibuskit ir reikia imtis priemoniu, o tai kur toliau tai nuves…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto