Valdžios požiūris į žmones

Tomas GULBINAS. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Litų keitimo į eurus įkarštyje 2015-01-07 lankiausi dviejuose Mažeikių miesto pašto skyriuose, kuriuose buvo po vieną automatiniais ginklais ginkluotą policijos pareigūną.
Toks atviras ginklo demonstravimas uždaroje patalpoje ir žmonių susibūrimo vietoje man yra nesuprantamas, kadangi Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatymo 25 straipsnio 4 dalyje numatyta, kad policijos pareigūnams besąlygiškai yra draudžiama panaudoti šaunamąjį ginklą žmonių susibūrimo vietose, jeigu nuo to gali nukentėti pašaliniai asmenys.
O štai Mažeikių mieste šalia dirbančių bankų ir pašto skyrių ar kitose viešose vietose budinčių policijos pareigūnų nebuvo…
Peršasi išvada, kad šiuo metu valstybei svarbiausi yra jos pinigai ir jų apsauga, o ne eilinių žmonių, kurie savo santaupas atsineša litais, o namo grįžta su eurais, saugumas.
Maloniai nustebino vieno banko patalpose budėjęs apsaugos darbuotojas, kuris žmonėms ne tik teikė reikalingą informaciją, bet jiems padėjo įnešti ir pinigus į bankomatą.
Apie tai, kad pašto skyriuose žmonės dėl pašto paslaugų laukia vienoje ilgoje eilėje su tais, kurie nori išsikeisti litus į eurus, yra rašoma internetiniuose tinklalapiuose ir tuo įsitikinau asmeniškai.
Be to, Lietuvos Respublikos Prezidentė litų keitimo į eurus įkarštyje (2015-01-07) teigė: „…Kiek daug grynų pinigų lietuviai dabar išneša iš paslėptų slėptuvių, dalinai, aišku, tai yra santaupos, bet, greičiausiai tai yra ir dalis tų lėšų, kurios buvo gautos, galbūt, ir šešėlinėje ekonomikoje, tai yra mokant „vokelių“ pagrindu arba iš kitų šaltinių…“
Šiuo atveju Prezidentė žodžiais „greičiausiai“ ir „galbūt“ apkaltino dalį savo rinkėjų, kad vieni neteisėtai duoda, o kiti neteisėtai ima „vokeliuose“ darbo atlyginimus, kas reiškia mokesčių valstybei slėpimą ir tai užtraukia administracinę arba baudžiamąją atsakomybę.
Manau, kad Prezidentė nėra tas žmogus, kuris viešai galėtų nepagrįstai ir neturėdamas įrodymų kaltinti žmones vien dėl fakto, kad jie, turėdami pagrindo nepasitikėti Lietuvoje esančiais bankais dėl jų bankrotų, pinigus laiko ne juose, to pasekmė, kad šiuo metu žmonės daug litų keičia į eurus bankuose ir pašto skyriuose.
Kaip draugą pažįstame bėdoje, taip ir valstybės atstovų požiūrį į žmones sužinome litų keitimo į eurus laikotarpiu.

Tomas Gulbinas

6 Atsakymai į “Valdžios požiūris į žmones”

 1. Psichiatrijos specialistas parašė:

  čia ne straipsnis o kažkokios sapalionės

 2. doleris parašė:

  O banke ar ilga eilute buvo „specialistu’ is savivaldybes belaukianciu savo sanso pasikeist savo sukauptas“santaupas“..?

  Prezidente – visiskai teisi, taip pasisakydama, nereikia cia sau meluoti:)

 3. Mažeikiškis parašė:

  Tomas Gulbinas nusišnekėjo . ,,Santarvei“- patikrinkit prieš spausdindami, o ne aklai skleiskit nesąmones. Vis labiau gadinat savo markę.

 4. Jonis parašė:

  Nu ponuli bet ir pasnekejai……banko apsauginio darbas yra saugot o ne gidu dirbt ,va cia tai apsurdas kai apsauginis ne stebi aplinka banke ir t.t.o stebi bankomata ir mociutes saskaitos papildyma ,tam darbui banke yra visiskai kiti specialistai ,keista kai valstybes tarnautojas nesuvokia tokio paprasto dalyko

 5. Klausimas parašė:

  „Kaip draugą pažįstame bėdoje“ – ar tai reiškia, kad litų keitimas į eurus yra bėda? Valstybės tarnautojui nederėtų šitaip kalbėti. Ir išvis – visa rašinys iš piršto laužtas – iš tiesų, negi pašte, kur nėra jokios apsaugos, šiomis dienomis saugu? Tad ir apsaugininkas su ginklu čia tikrai reikalingas. Keista, kad viešosios tvarkos specialistas šitokių dalykų nesupranta. O jei būtų koks apiplėšimas, kažin ar tokie specialistai pasirodytų? Jiems tik balandžių pridergti balkonai rūpi.

 6. viešosios tvarkos "specialistui" parašė:

  tur būt supranti, kad pašto skyriai nėra nepritaikyti tokioms valiutų keitimo operacijoms ir tokiam pinigų srautui, neturi specialių seifų, nėra aplamai jokios apsaugos, todėl dėl žmonių saugumo – geros visos atgrąsymo nuo banditų priemonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto