Valiutų skaičiuoklė – įrankis, padedantis efektyviau apsipirkti internetu

Besaikis vartojimas ir negebėjimas taupyti, nemokėjimas kukliai gyventi – tai XXI a. liga. Tačiau kaip savęs nepasmerkti finansinei nesėkmei? Vienas iš būdų – „perkasti“ gudrių prekybininkų triukus. Antrasis būdas – atsikratyti stereotipų ir požiūrio „juk taip daro visi“. Taip pat turite įprasti pirkti tik tai, kas iš tiesų būtina.

Koreguokite apsipirkimo įpročius

Jei iki šiol į parduotuvę dar užklysdavote be pirkinių sąrašo, išsiugdykite savybę visuomet į prekybos centrus eiti tik griežtai suplanavę, kiek ir ko tiksliai pirksite. Įvertinkite kainas ir stačia galva nepulkite prie ženklelio „akcija“ – gal tas pirkinys ir be akcijos kainavo tiek pat? Perkant internetu iš užsienio pasiklysti tarp kainų nepadės speciali valiutų skaičiuoklė, kuri vos per akimirką svarus pakeis į eurus, eurus – į dolerius ir t. t.
Atminkite, kad fizinėse parduotuvėse brangiausios prekės būna sudėtos akių lygyje. Taigi imdami tas prekes, kurios lengviausiai pasiekiamos, dažniausiai ir permokame. Dar dažnai susigundome ir kitais pasiūlymais, pavyzdžiui, „įsigykite 2 prekes už 3 kainą“. Tačiau ar visuomet tikrai spėjate suvartoti visus 3 produktus iki galiojimo termino pabaigos? Ar tikrai visa tai jums bus reikalinga? Kur kas daugiau sutaupytumėte apskritai nieko nepirkdami ir atsispirdami šioms pigioms vilionėms.

Stereotipams – ne

Tikriausiai atkreipėte dėmesį, kad vartojimą skatina ne tik prekybininkai, bet ir patys žmonės. Pavyzdžiui, ne viena mergina ir moteris įprato, kad su ta pačia suknele vakarėlyje pasirodyti du kartus – ne valia, tad perkami vis nauji drabužiai. Tam, kad neatrodytumėte prasčiau nei kaimynai ar draugai, turite įsigyti brangesnį ir naujesnį automobilį net ir tuo atveju, jei jis – ne pagal jūsų kišenę. Kartais, norėdami pasipuikuoti ir neturėdami konkrečiam daiktui pinigų, žmonės ima kreditus, po to tenka griebtis „paskutinio šiaudo“ – paskolų refinansavimo, kuris neleidžia galutinai finansiškai bankrutuoti. Tad akivaizdu, kad reikia mąstyti ir nesielgti taip, kad menki įsiskolinimai išaugtų į dideles skolas.
Kelios esminės tiesos:
* Taigi, pirkti reikia tai, kas buvo suplanuota ir be ko tikrai negalėtumėte išgyventi.
* Taupyti reikia turint tikslą, nes taupyti vien tik dėl paties taupymo neverta. Jei taupote automobiliui – ant šaldytuvo, piniginėje, ant darbo stalo ir kitur priklijuokite savo svajonių automobilio nuotrauką. Tokiu būdu lengviau įgyvendinsite svajonę.
* Atsisakykite įpročių. Pavyzdžiui, jei kasdien nusiperkate po puodelį kavos, kuris kainuoja 1,5 Eur, po metų būsite sutaupę apie 400 Eur ir galėsite išvykti į savaitės trukmės kelionę.
* Skaičiuokite kiekvieno mėnesio išlaidas. Skaičiuoti bus ne tik smagu, bet ir matysite „juodąsias skyles“ savo biudžete – nebūtinąsias išlaidas.
* Pirkite ten, kur galima derėtis ir kur produktai pigesni – turguje. Gal daug sutaupyti ir nepavyks, tačiau taupant reikšmingos ir nedidelės sumos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto