Valstybės iždo atsargas sunkmečiui kaups Lietuvos bankas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rinkimų metais, naujos Vyriausybės formavimo ir jos darbo pradžios laikotarpiu, valstybės ižde turėtų būti disponuojama pakankamomis lėšomis, kad būtų užtikrintas finansiškai sklandus valdžių pasikeitimas, išvengiant situacijų, kai suformuota nauja Vyriausybė savo darbą pradeda paveldėjusi tik einamąsias skolas be jokių finansinių išteklių.

Tai numatyta trečiadienį Vyriausybei Finansų ministerijos pateiktame Stabilizuojamosios biudžeto politikos įstatymo projekte, kuriuo siekiama išlaikyti tvarius valstybės finansus, nepriklausomus nuo politinio ciklo. Vyriausybė projektui pritarė.
Stabilizuojamosios biudžeto politikos įstatymo projektu siekiama užtikrinti, kad būtų kaupiamos valstybės iždo atsargos, kurias, prasidėjus sunkmečiui, būtų galima naudoti valstybės funkcijoms finansuoti. Tokios atsargos galėtų būti ir svarbus veikinys, jeigu esant poreikiui vyktų derybos su tarptautinėmis finansų institucijomis dėl skolinimosi už mažesnes nei rinkos palūkanas.
Nors siūloma, kad įstatymo projektai įsigaliotų nuo 2014 metų, faktiškai pervedimai į atsargų sąskaitą galės būti planuojami tik tada, kai tam tikslui nebus reikalinga papildomai skolintis. Tačiau reikalavimai planuojamai biudžeto politikai bus taikomi nuo pat įstatymo įsigaliojimo.
Siekiant apsaugoti atsargų valdymą nuo politinių sprendimų, siūloma nustatyti, kad šią funkciją atliks Lietuvos bankas, turintis daug patirties valdant oficialiąsias šalies atsargas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto