Valstybės keliu – ir mūsų gimnazistai

Merkelio Račkausko gimnazijos mokiniai – šventinėje eisenoje. Laimono TERASIAUS nuotr.

Valstybinių švenčių paminėjimas Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje yra gyvas, nuoširdus ir prasmingas. Nuolat stengiamasi ieškoti vis naujų šventinės pajautos formų, naujų saviraiškos galimybių, kad valstybinių švenčių paminėjimai netaptų rutina. Būtent dėl šių priežasčių gimė kiek kitoniška Sausio 13-osios „Laisvės banga“.
Kaip pasitikti Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, siūlė ir patys gimnazistai. Tai tautinių juostelių pynimas ir jų dovanojimas šventės proga, pilietinė akcija „Dainuojanti Lietuva – gražesnė Lietuva“ – tautinio atgimimo, patriotinių ir šiuolaikinių dainų apie Lietuvą dainavimas, belaukiant Lietuvos valstybės atkūrimo dienos, ir gimnazijos bendruomenės atstovų – moksleivių, jų tėvų ir mokytojų – protų mūšis „Kartu mes Lietuva“.
Ankstų Vasario 16-osios rytą gimnazijos moksleivių, mokytojų bei administracijos atstovų grupė išvyko į Vilnių dalyvauti Vilniaus miesto savivaldybės, Lituanistų sambūrio ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos organizuojamoje moksleivių ir jaunimo šventinėje eisenoje „Lietuvos valstybės keliu“.
Gimnazijos jaunųjų šaulių būrelis, kiti gimnazistai ir juos lydintys mokytojai, nešdami Lietuvos bei gimnazijos vėliavas, kartu su kitais lietuvaičiais pakiliai žygiavo Vilniaus širdies gatvėmis nuo Šventaragio slėnio Katedros aikštėje iki Rasų kapinių, kur amžino poilsio atgulę Vasario 16-osios Akto signatarai – daktaras Jonas Basanavičius ir Jonas Vileišis.
Svarbiausiose vietose, susijusiose su Lietuvos valstybės atkūrimu – prie Signatarų namų, buvusių Miesto salės rūmų – eiseną sutiko ir pasveikino Prezidentas Valdas Adamkus, Aukščiausiosios Tarybos Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis.
Patriotiškai ir  pakiliai nusiteikę atvykome į Vilnių švęsti Lietuvos gimtadienio. Pakalbinti  TV3  reporterių, mūsų gimnazistai  nuoširdžiai dalijosi savo mintimis apie tai, ką jiems reiškia Vasario 16 – oji, ką reiškia Laisvė: „Tai diena, kai visi galime čia susirinkti ir švęsti, tiesiog būti kartu su tauta. Branginkime tai, kad esame lietuviai, mes gimėme patogiu laiku ir galime tik džiaugtis tuo, kad gyvename laisvoje šalyje. Norėtume palinkėti, kad visi liktų tokiais patriotiškais ir vieningais“.
Visą dieną vykę šventiniai renginiai įkvėpė dar daugiau meilės savo šaliai, pagarbos istorijai, tautos didvyriams, džiaugsmo ir prasmingo suvokimo: juk tai mes – Lietuva. Pasak gimnazisto Karolio Kniežausko, labiausiai džiugina tai, kad šventiniuose renginiuose dalyvavo labai daug jaunimo. Tai rodo, kad tautos patriotiškumas dar nėra tiek „apledijęs“, kad negalėtų lūžti.

Laimonas Terasius,
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos
direktoriaus pavaduotojas ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto