Vandalai tuština visų mūsų kišenes

Savaitgalį Troškučių kaime pasidarbavo chuliganai: suniokota tik rugsėjo pirmąją pastatyta autobusų stotelė.
TIK PASTATĖ…
„Tik rugsėjo pirmąją baigėme darbus Troškučiuose, kur už beveik septynis tūkstančius litų įrengėme patogią, šiuolaikišką autobusų stotelę, ir še tau… “ – nesitveria apmaudu valstybinės įmonės „Telšių regiono keliai“ Mažeikių kelių tarnybos viršininkas Silvestras Micheenko.
Chuliganai plytgaliu išdaužė visus stotelės stiklus. Pasak viršininko, nuostolis viršija pusantro tūkstančio litų: teks iš naujo kirsti metalinius stovus, išvalyti iš jų stiklo duženas, iš Klaipėdos parsivežti naujus stiklus.
Šiemet buvo planuota mūsų rajone įrengti dvi tokio tipo stoteles. Antroji stotelė spalį pradės veikti prie kelio Žiogaičiai–Purvėnai, ties pastarąja gyvenviete.

MĖGINA TAIKLUMĄ?
Ne mažesnį rūpestį kelininkams kelia ir sušaudyti kelio ženklai. „Rajoninių kelių grupėje tvirtai „pirmauja“ kelias Mažeikiai–Purpliai: čia sušaudyti aštuoni kelio ženklai, iš viso teks pakeisti beveik tris kvadratinius metrus ženklų. Įtariame, kad tai gali būti medžiotojų darbas: juk brakonierius, kuris ir taip bijo viešumos, neis ir atvirai nešaudys kelyje. Juo labiau žinome, kad Purplių apylinkės traukia medžiotojus“, – sakė viršininkas.
Trys ženklai sušaudyti kelyje Seda–Pievėnai, tiek pat jų nukentėjo ir krašto kelyje Seda–Židikai. Krašto keliuose iki rugsėjo pirmosios buvo sušaudyta 8,65 m2, rajoniniuose keliuose – 9,65 m2 kelio ženklų.
Pasak S. Micheenko, praėjusiais metais iš viso šaudant sugadinta kelio ženklų už daugiau kaip 35 tūkstančius litų.

BIUDŽETE LĖŠŲ NENUMATYTA
„Kelio ženklų gamintojai jiems suteikia penkerių metų garantiją, kad neišbluks, nesurūdys ar kitaip nesusigadins. Tuo tarpu sušaudytus ženklus mums tenka remontuoti už savo lėšas, nors šiam tikslui biudžete nėra skirta nė lito. Skriauda visai visuomenei, nes naudojame kelių tvarkymui skirtas lėšas. Jeigu vienas kvadratinis metras kelio ženklo kainuoja 332 litus, tai reiškia, kad vienas bendrovės greideris tris dienas nedirba kažkuriame objekte“, – nuostolius pailiustravo viršininkas.
S. Micheenko pasiguodė ir dėl kelio ženklų vagysčių. „Neseniai prie pat Pikelių buvo pavogti du autobusų stotelių ženklai kartu su tvirtinimu. Vieno ženklo kaina – 151 litas. Manau, kažkuriam ūkininkui prireikė metalo technikai remontuoti. Prašau žmonių, pastebėjus vagystes, paskambinti policijos pareigūnams, kad ilgapirščiai būtų nubausti“, – sakė viršininkas.
Šiuo metu dar tiriama kelio ženklų vagystė, praėjusių metų spalį įvykdyta keliuose Tirkšliai–Užlieknė, Eigirdžiai–Pievėnai ir Seda–Pievėnai. Kelininkams buvo padarytas 1525 litų nuostolis. Kaip paaiškėjo, Užventės kaimo ūkininkas iš kelio ženklų buvo pradėjęs masinę grūdų malūnų gamybą.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto