Vasario 16-ąją Mažeikiuose vėl bus bėgama už laisvę

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Lieka mažiau nei mėnuo iki Mažeikiuose tradiciniu tapusio renginio „Bėgame už laisvę“. Renginiui artėjant, viena iš jo organizatorių mažeikiškė bėgikė Milda Zubavičienė papasakojo apie numatytas naujoves. Ji drąsino visus rajono gyventojus – norinčius bėgti, galinčius savanoriauti kvietė registruotis, jungtis į draugišką būrį ir drauge sukurti šventę sau ir kitiems.

Vyksta registracija internetu

Ypatingą lietuviams dieną – vasario 16-ąją bėgikų šventė Mažeikiuose vyks jau 4 metus iš eilės.
Šis tradicinis šventinis bėgimas yra antrasis Lietuvos bėgimo taurės etapas, sukviečiantis daugiau nei tūkstantį bėgimo entuziastų iš visos Lietuvos bei artimojo užsienio.
Šiuo metu interneto svetainėje www.mazeikiubegimai.lt vyksta būsimųjų dalyvių registracija. Organizatoriai stebi kasdien augantį užsiregistravusiųjų skaičių ir laukia jų dar daugiau.
Tarp planuojančių dalyvauti renginyje „Bėgame už laisvę“ – labai daug vaikų ir jaunimo.
Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, renginio didžiuoju rėmėju sutiko tapti bendrovė „ORLEN Lietuva“. Bendrovės skirtos lėšos suteikia galimybę vaikams ir jaunimui iki 16 metų registruotis nemokamai. Šiomis lėšomis bus gaminami medaliai jauniesiems dalyviams.

Neįgaliesiems – nemokama registracija

Beje, renginio organizatoriai dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skelbtame projekte ir gavo renginiui dalinį finansavimą iš Sporto rėmimo programos. Didžiausią mūsų miesto sporto renginį remia ir Mažeikių rajono savivaldybė.
Ankstesniais metais renginyje „Bėgame už laisvę“ dalyvaudavo ir būrys mūsų rajone veikiančių neįgalius žmones vienijančių organizacijų narių. Šiemet renginio organizatoriai, padedant didiesiems rėmėjams, pasirūpino, kad įvairias negales turintys žmonės galėtų į bėgimo šventę užsiregistruoti nemokamai. Tai padaryti bus galima iki vasario 14 dienos internetu, kaip ir visiems kitiems dalyviams. Vis tik neįgaliųjų organizacijų atstovai turėtų elektroninio pašto adresu penki.kalnai@gmail.com atsiųsti bendrą paraišką ir ar individualiai informuoti organizatorius apie dalyvavimą.
Dalyvių prašoma pasirinkti jų fizines galimybes atitinkančias distancijas.

Siekiama, kad bėgimą pamiltų vaikai

Neseniai bėgikų klubo „5 kalnai“ vadovė M. Zubavičienė ir viena iš narių – Ernesta Saračinskienė, kuri pernai tapo pirmąja bėgimo klubo moterimi, nubėgusia maratoną, lankėsi lopšelyje-darželyje „Žilvitis“. Su įstaigą lankančiais vaikais sportininkės drauge bėgiojo, sportavo, bendravo ir pakvietė vaikučius dalyvauti renginyje.
„Žinoma, kad mes, šio renginio organizatoriai, turime misiją prisidėti prie to, kad mažieji mažeikiškiai augdami pamiltų sportą. Siekiame pritraukti kuo daugiau vaikų, jaunimo, neįgalių žmonių. Norime, kad sudalyvautų, pamatytų, koks tai renginys, prisiminimui gautų medalį“, – kalbėjo M. Zubavičienė.
Beje, pašnekovė tikino, kad renginio metu jaunųjų bėgimo dalyvių lauks ir juos užims treneris Spartuolis – bėgikas Aurimas Skinulis. Savo veiklą pristatys Mažeikių gatvės gimnastai.

Distancijos ir trasa nesikeičia

Vasario 16-oji šiemet sutampa su sekmadieniu. „Bėgame už laisvę“ išvakarėse, šeštadienio popietę, vyks ekskursija po Mažeikius. Joje dalyvauti galės ir miesto gyventojai, ir į renginį išvakarėse atvykę bėgikai. Ekskursijos maršrutą rengia ir ją ves Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojai. Ekskursijos dalyviai turės galimybę aplankyti miesto muziejų, apžiūrėti ten esančias ekspozicijas.
Po ekskursijos Merkelio Račkausko gimnazijoje bėgikai galės atsiimti numerius.
Pati bėgimo trasa ir atstumai šiemet nesikeis. Vaikai gali rinktis įveikti 200 metrų ir 1,2 kilometro atstumus, vyresnieji ir suaugusieji gali savo jėgas išbandyti 3,3 km arba sertifikuotoje 10 km distancijoje.
Bus renkama gausiausiai renginyje dalyvavusi lopšelio-darželio ar mokyklos komanda, greičiausias bėgimo klubas 10 kilometrų įskaitoje. Bus apdovanojami greičiausi mažeikiškiai bei trasos rekordus 10 kilometrų distancijoje pasiekę bėgikai.
Po bėgimo jo dalyviai bus vaišinami koše ir arbata. Tuo pasirūpins Savanoriškos krašto apsaugos tarnybos 6-osios kuopos kariai.

Renkama savanorių komanda

Pasak M. Zubavičienės, renginio sėkmė didele dalimi priklauso ir nuo savanorių pagalbos. Šiuo metu yra sudarinėjamas sąrašas žmonių, kurie nori ir gali prisidėti prie to, kad renginys vyktų sklandžiai, kad jo dalyviams viskas būtų aišku, patogu.
„Savanoriauti kviečiame žmones nepriklausomai nuo jų amžiaus ir patirties. Sudarysime sąrašus, o sausio pabaigoje, iki bėgimo likus kelioms savaitėms, organizuosime savanorių susirinkimą, pasiskirstysime, kas kokią užduotį atliks“, – paaiškino renginio organizatorė.
O tų užduočių būna įvairių. Pradedant budėjimu trasoje, numerių išdavimu bei registravimu, medalių įteikimu bėgikams, baigiant aplinkos sutvarkymu renginiui pasibaigus.
Norinčiuosius savanoriauti registruoja savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Reda Guerrero, su ja galima susisiekti ir apie norą savanoriauti pranešti el. pašto adresu reda.guerrero@mazeikiai.lt arba telefonu (8 443) 90 687.

Renginys yra žinomas

Įdomu tai, kad pastaruosius dvejus metus ant renginio „Bėgame už laisvę“ plakatų bei medalių puikuojasi mažeikiškiai klubo „5 kalnai“ nariai. Pernai reklaminiu veidu buvo advokatas Vilius Jonaitis. Šiemet – Ernesta Saračinskienė, kuri yra pirmoji klubo narė moteris, įveikusi maratoną.
„Be viso ko, aš praktikuoju ir tokį dalyką: į renginį asmeniškai pakviečiu kitų Lietuvos miestų bėgikų klubų atstovus. Rašau ir siunčiu elektroninius laiškus, sutikusi vis primenu, paraginu atvykti.
Ir dažniausiai sulaukiu atsakymų „Žinome, planuojame atvažiuoti“. Žodžiu, nebūna taip, kad kažkas pasakytų, kad nieko apie šį renginį nežino ar kad paprašytų informacijos“, – apie tai, kad „Bėgame už laisvę“ jau tapęs žinomu renginiu, kalbėjo jo organizatorė.

One Reply to “Vasario 16-ąją Mažeikiuose vėl bus bėgama už laisvę”

  1. Vita parašė:

    Nu niekaip nesuprantu tų bėgimų… kurie skirti tik keletui žmonių, kodėl tokia nesamonė? Ar negalėtu būti mieste kokios eitynės ?kava, arbata pyragai? Daug žmonių prisijungtu ,apeitume ratą apie Mažeikius, o dabar keli prabėga nu juokinga…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto