Vasario 16-osios aktą jau gali pamatyti visi

Nuotrauka iš Prezidentūros archyvo

Sekmadienį Signatarų namuose Vilniuje iškilminga ceremonija atidaryta į Lietuvą iš Vokietijos atvežto Vasario 16-osios akto paroda.

Sekmadienis, sausio 21 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Signatarų namuose atidarė Vasario 16-osios nutarimo dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atstatymo akto parodą.
Renginyje dalyvavo signatarų artimieji, Vokietijos archyvuose aktą atradęs profesorius Liudas Mažylis ir profesorius Vytautas Landsbergis.

Padėkojo už galimybę Nepriklausomybės aktą pamatyti visiems

Kartu su L. Mažyliu atidengdama istorinį dokumentą Prezidentė pabrėžė, kad prieš 100 metų gimė mūsų laisvė, kai 20 signatarų išdrįso paskelbti nepriklausomybę be jokių išlygų.
Šalies vadovė padėkojo mūsų partnerei ir draugei Vokietijai, kuri išsaugojo šį dokumentą ir Lietuvos šimtmečio proga padovanojo galimybę pamatyti aktą visiems Lietuvos žmonėms.
Vasario 16-osios nutarimo dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atstatymo aktą nuo šiandien gali pamatyti visi norintys – jis eksponuojamas Signatarų namuose.
Čia jis bus padėtas toje pačioje vietoje, kur ir buvo pasirašytas prieš 100 metų – tuometiniame Antano Smetonos kabinete, dar vadinamame Nepriklausomybės Akto pasirašymo kambaryje.

Perduodamas  penkeriems metams

Valstybės vadovės teigimu, simboliška ir tai, kad Nepriklausomybės Aktas grįžo į savo oficialiuosius namus – vietą, kuri alsuoja visa pastarojo šimtmečio Lietuvos istorija. Todėl Prezidentė pakvietė visus pasinaudoti proga, atvykti ir pamatyti vieną svarbiausių dokumentų Lietuvos istorijoje.
Nepriklausomybės Akto originalas buvo dingęs daugiau kaip 70 metų. 1918 m. Vokietijai siųstą dokumentą po ilgų paieškų praėjusių metų kovo mėnesį rado Vytauto Didžiojo universiteto profesorius L. Mažylis. Ranka parašytame dokumente – Lietuvos Tarybos nutarimas skelbti nepriklausomą Lietuvos valstybę. Dokumentą, parašytą lietuvių ir vokiečių kalbomis, pasirašo visi 20 signatarų.
Pagal Lietuvos ir Vokietijos pasirašytą sutartį, aktas Lietuvai perduodamas penkeriems metams.
Parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos pranešimą

6 Atsakymai į “Vasario 16-osios aktą jau gali pamatyti visi”

 1. foto parašė:

  Čia turėtų būti gerb. Liudas Mažylis, o ne kgb’istai grybė su šūdkalniu.

 2. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  Kada Mažeikių lddp-istai bus teisiami už geležinkelio išardymą? Tokią žalą padarė šaliai ir nieko. Kiek vaikų būtų galima pamaitint ir į mokslus išleist už tuos baudos pinigus, kuriuose sumokėjo nenaudėliai? Imkit kastuvus, lddp-istai, ir pirmyn į darbą prie geležinkelio! O kur Gruodžio 11-osios Nutarimas, ko neparodote Mažeikių publikai? Ko slepiate?

 3. Bronei parašė:

  Lervos yra nebent tie sąjūdiečiai, pseudo Lietuvos gelbėtojai

 4. Bronė parašė:

  O, Mažeikių socdeminės lervos lenda į paviršių. Komentuokit komentuokit, paplaukit vienas kitam rankeles.

 5. Hmmm parašė:

  Jau kiek sitie du blogo padare Lietuvai tai net jokiu priesu ir nereikia …..

 6. idomu parašė:

  Ka toje foto profesorius Mazylis veikia su tais 2 issivertusiais komunistais?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto