Vasario 16-osios šventė subūrė Tirkšlių gyventojus

Nuotrauka iš Tirkšlių bendruomenės archyvo

Vasario 16 d. Tirkšlių miestelio gyventojai išėjo į Dariaus ir Girėno gatvę ir stojo prie 100 m ilgio vėliavos. Šią vėliavą vėliau jie nešė per visą miestelį. Žmonės buvo pakilios nuotaikos, kai kurie vyresnieji graudenosi, jaunimui tai buvo pilietiškumo pamoka. Eisena vis didėjo ir didėjo, lydima dūdų orkestro.
Mūsų vėliavą nešė ir senas, ir jaunas, ir vaikas, miestelio gyventojai, svečiai, vis labiau į mūsų bendruomenės gyvenimą įsitraukiantys „Samogitian MC Lietuva“ klubo nariai. Vėliava buvo įnešta į Tirkšlių bažnyčią, ten pašventinta. 12.30 val. visoje Lietuvoje gaudė varpai, tarp jų – ir mūsų bažnyčios varpas. Po šv. Mišių susirinkome kultūros centre. Kiekvienas praėjome pro 100 varpų galeriją. Bendruomenės nariai ant geltonų, žalių ir raudonų varpų rašė palinkėjimus savo šaliai. Miestelio gyventojų pastangomis paruošta foto paroda apie Tirkšlius.
Kultūros centre vyko šventinis koncertas. Jame dalyvavo Tirkšlių J. Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos šokių ansamblis IMPRO, mokinių popchoras „Lašeliai“, kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Melodija“, Mažeikių moksleivių rūmų šokių studija „Solo“. Savo kūryba mus džiugino S. Žebrauskas su scenos partnere D. Juškiene. Į šventę buvo pakviesta ir šimtametė Tirkšlių seniūnijos Letenių kaimo gyventoja Stanislava Lementauskienė. Jai visa salė sugiedojo „Ilgiausių metų“, linkėdami sveikatos. Po koncerto šventės dalyviai buvo pakviesti arbatos puodeliui ir pasivaišinti smetoniškais patiekalais. Tirkšliai puikiai atšventė Lietuvos šimtmetį!
Daiva JUŠKAITĖ,                                                                                                                                      
Tirkšlių seniūnijos bendruomenės tarybos narė

Nuotrauka iš Tirkšlių bendruomenės archyvo

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto