Vasaros sezonas „karštas“ ir motociklininkams

Motociklininkų sezonas mūsų rajone kaip niekad „karštas“ – viena po kitos fiksuojamos avarijos, į kurias jie papuola. Vienais atvejais kaltininkai jie, kitais – kiti eismo dalyviai. Ši vasara pasižymi ir tuo, kad viena po kitos skelbiamos kelių policijos prevencinės akcijos, kurių pagrindinis tikslas – tikrinti vairuotojų blaivumą.

PAGAUSĖJO MOTOCIKLŲ AVARIJŲ
Pirmadienį apie septynioliktą valandą neblaivus motociklininkas sukėlė avariją kelyje Mažeikiai–Laižuva. 29-erių metų auksūdiškis Povilas V., gerokai pasivaišinęs (po įvykio ligoninėje jam nustatytas 2,51 promilės girtumas), apžergė motociklą ir leidosi į kelionę. Penktajame šio kelio kilometre jis nesuvaldė transporto priemonės ir, nuvažiavęs nuo kelio, apsivertė. Dėl galvos sumušimų, smegenų sukrėtimo bei nosies kaulo lūžimo jis gydomas Mažeikių ligoninės traumatologijos skyriuje. Vyriškis neturėjo teisės vairuoti šios rūšies transporto priemonės.
Birželio ketvirtąją Edita Š., naudodamasi teise, kad šeimos narys gali mokyti kitą šeimos narį vairuoti automobilį, kartu su sūnumi (kuris sėdėjo prie vairo) automobiliu „BMW 316“ išvažiavo į miesto gatves. Sedos ir Pavenčių gatvių sankryžoje, išvažiuodamas iš šalutinio kelio, automobilis nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio motociklo „Java“ ir jį nutrenkė. Motociklininkas Aurimas K., kuris neturėjo teisės vairuoti motociklo, nesusižalojo.
Diena anksčiau didelių nemalonumų sau susikūrė motociklą „Java“ vairavęs Arvydas G. Žemaitės ir Laisvės gatvių sankryžoje jis, išvažiuodamas iš šalutinės gatvės, nepraleido pagrindiniu keliu važiavusios „Opel Astra“ ir su ja susidūrė. Vaikinas savo motociklo nebuvo apdraudęs privalomuoju transporto priemonės draudimu, be to, buvo neblaivus – nustatyta 1,43 promilės.
Gegužės mėnesį į avarijas mūsų rajone pateko ir Mažeikių ligoninėje atsidūrė du motociklininkai.
„Dėl motociklininkų vairuotojai privalo būti šiuo metų laiku atsargesni. Išvažiuodami iš šalutinio kelio, jie pažiūri į kairę, pastebi tolumoje esantį motociklininką, po to pažiūri į dešinę, į kairę nebežiūri, važiuoja į sankryžą, o motociklininkas jau atsidūręs joje ir susidūrimas neišvengiamas. Po to paprastai sakoma– nepastebėjau. Drausmės raginu laikytis ir motociklininkus, nelakstyti dideliu greičiu ir išgėrus“, – situaciją komentavo rajono kelių policijos poskyrio specialistas Steponas Liaugaudas.

AKCIJOS VIENA PO KITOS
Vasarą beveik kiekvieną savaitgalį skelbiamos įvairios saugaus eismo akcijos, kurios neretai ir dubliuojamos. Štai praėjusį savaitgalį Mažeikių rajone buvo vykdoma akcija vairuotojų blaivumui tikrinti bei leistino greičio kontrolės akcija.
Per tris savaitgalio dienas mūsų rajone išaiškinti keturi neblaivūs vairuotojai, Lietuvoje – 166.
Kelių policininkus labiausiai šokiravo kelyje Mažeikiai–Plungė–Tauragė sulaikytas 37-erių metų Pašerkšnės kaimo gyventojas Juozas K. Automobiliu „Audi 80“, kuris neperėjęs techninės apžiūros, jis važiavo visiškai girtas (3,21 promilės girtumas).
Dar du mažeikiškiai į pareigūnų rankas pateko dėl lengvo girtumo: penkiolikos metų vairavimo stažą turinčiam Gediminui J. nustatytas 0,71 promilės girtumas, o šešerių metų vairavimo stažą turinčiam Mindaugui J. – 1,06 promilės.
Birželio 6–12 dienomis visoje Europoje, taip pat ir Lietuvoje, vėl vyks akcija – taip pat bus tikrinamas blaivumas. Ją šįkart inicijavo Europos šalių kelių policijos tinklas.
Praėjusį savaitgalį vyko ir greičio kontrolės akcija, per kurią rajone policininkai nustatė šešis greičio mėgėjus. Labiausiai akceleratorių spaudė N. Akmenės gyventojas Borisas D. Automobiliu „Audi A6“ per Palnosų gyvenvietę jis lėkė net 119 km per val. greičiu, kai leistinas – tik 50 km per val. Kaimyninio rajono gyventojui, kuris dirba vairuotoju UAB „Isma“, gresia bauda nuo 1000 iki 1500 litų su teisės vairuoti atėmimu nuo vieno iki trijų mėnesių arba septynių parų areštas su teisės vairuoti atėmimu pusei metų.

AVARIJŲ MAŽIAU, TRAGEDIJŲ – DAUGIAU
Birželį įvyko šešios eismo nelaimės, kuriose trys eismo dalyviai sužeisti.
Birželio ketvirtosios rytą Plinkšėse automobilio „Opel Omega“ rakteliai buvo įduoti nepilnamečiui Aldui A. Nepatyręs, teisės vairuoti neturintis vaikinas važiavo atbuline eiga, užvažiavo ant šaligatvio ir partrenkė juo ėjusią Editą N. Moteris stūmė vaikišką vežimėlį, kuriame buvo antrus metus einanti mergaitė. Po medikų apžiūros abi nukentėjusiosios išleistos gydytis ambulatoriškai.
Gegužė – vienas avaringiausių mėnesių šiais metais: rajono kelių policijos poskyryje registruota 21 avarija (balandį – viena daugiau), vienas žmogus žuvo ir net devyni sužeisti. Tai daugiau nei per keturis mėnesius, kai buvo sužeisti aštuoni žmonės.
Nors, palyginti su pernykščiu penkių mėnesių laikotarpiu, registruotų avarijų skaičius mažėja – nuo 95 pernai iki 85 šiemet, tačiau jų pasekmės skaudesnės – pernai žuvusiųjų nebuvo, šiemet avarijos nusinešė trijų žmonių gyvybes. Gegužę sulaikyta šešiolika neblaivių vairuotojų, tai gerokai mažiau negu pernai. Praėjusiais metais per penkis mėnesius buvo išaiškinti 96 neblaivūs vairuotojai, šiemet – 73.
Nuotr. iš policijos archyvo.: Po avarijos neblaivus auksūdiškis buvo išvežtas į ligoninę, o jo aplamdytas neregistruotas motociklas liko gulėti pakelėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto