Vėgėlė gali kainuoti puspenkto šimto eurų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo šios savaitės šalyje draudžiama vėgėlių žvejyba.
Aplinkosaugininkai primena, kad už šio draudimo pažeidimą gresia didelės baudos.

Tikimasi gausinti išteklius

Nuo antradienio įsigaliojo draudimas žvejoti vėgėles. Jų žvejyba draudžiama iki sausio 15 dienos. Vėgėles draudžiama žvejoti visoje šalyje, o pagrindinėse jų nerštavietėse: Nemune nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžyje nuo jo žiočių iki Babtų tilto – nakties metu draudžiama bet kokia žvejyba.
Kaip informavo Šiaulių aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, vėgėlė yra vienintelis gėluose vandenyse gyvenantis menkių šeimos atstovas. Šios žuvys yra labai vislios, išneršia apie milijoną ikrelių, tačiau ešeriai ir kitos žuvys, o taip pat žiemą prasidėję potvyniai sunaikina didžiąją dalį ikrelių, tad šių žuvų ištekliai nėra gausūs.
Vykdyti dirbtinio vėgėlių veisimo darbai nedavė teigiamo poveikio ištekliams, todėl natūralių išteklių apsauga yra vienintelė alternatyva, norint kad jos neišnyktų.
Nepaisantiems draudimo žvejoti vėgėles jų neršto metu asmenims gresia bauda iki 289 eurų. Be to, už kiekvieną sugautą žuvį tektų sumokėti beveik po 160 eurų už gamtai padarytą žalą.

Draudimų teks paisyti

Rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Nilius Kupliauskas „Santarvei“ sakė, kad anksčiau vėgėlių laimikiu galėdavo pasigirti Ventos upėje ties Stulpino malūnu jas gaudę žvejai, tačiau pastaraisiais metais vėgėlių upėje yra labai nedaug. „Beveik visi kalbinti mažeikiškiai žvejai šių žuvų gaudyti važiuoja prie Nemuno, tad būtina laikytis  draudimo“, – sakė aplinkosaugininkas.
Pasak N. Kupliausko, praėjusią savaitę aplinkosaugininkai kartu su Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos atstovais surengė reidą po rajono vandens telkinius, patikrino, kokia jų būklė, tuo pačiu tikrino ir žvejojančiųjų leidimus. Pažeidimų nenustatyta.
Pareigūnai taip pat primena, kad iki gruodžio 31-osios dar draudžiama žvejoti marguosius upėtakius, sykus, lašišas ir šlakius. Nuo sausio 1-osios sykus, lašišas ir šlakius bus galima žvejoti tik įsigijus meškeriotojo kortelę šių žuvų žvejybai.
„Mūsų rajono vandens telkiniuose šių žuvų nėra daug. Venta net neįtraukta į licencijuotą upių  aprašą ir kortelė neišduodama, tad jas draudžiama žvejoti. Jeigu pagaunate šią žuvį, geriau ją paleisti atgal į vandens telkinį – taip išvengsite baudų“, – mažeikiškiams žvejams patarė vedėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto