Veiksmo savaitės tikslas – skatinti pagarbius ir draugiškus santykius

Nuotr. iš darželio archyvo

Tebėra susiduriama su vaikų priekabiavimu arba patyčiomis ugdymo įstaigose. Tėvams ir pedagogams rūpi, kad vaikai kuo anksčiau – dar ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje – išsiugdytų nuostatas, neleidžiančias šiam reiškiniui klestėti darželyje, todėl veiksmo savaitės projekto tikslas – ugdant pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimų gebėjimus, užkirsti kelią patyčioms, gerinant bendrą emocinę vaiko savijautą ir skatinant pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio ir vaikų bei suaugusiųjų santykius.
Kovo 12–16 Mažeikių rajono Tirkšlių darželyje „Giliukas“ vyko veiksmo savaitė „Be patyčių“, kurią organizavo darželio „Giliukas“ socialinė pedagogė. Ryto rato metu vaikai su auklėtojomis gvildeno patyčių temas, atliko užduotis, žiūrėjo filmukus, darė darbelius. Suprato, kad negalima skriausti draugo – kaip tik daug svarbiau jį saugoti; kad geras žodis gydo, o blogas žeidžia. Nagrinėdami draugystės ir bendravimo temas, vaikai sužinojo apie patyčias, taip pat draugystės, tolerancijos svarbą. Padedant auklėtojoms ir tėvams, kūrė grupėse plakatus prieš smurtą ir patyčias, iliustravo šią temą savo piešiniais, lavindami meninę kompetenciją. Visi džiaugėsi darbo rezultatu.
Penktadienis buvo „Margoji šeimos diena“, visi šeimos nariai tą dieną apsirengė spalvingai ir užfiksavo gražias akimirkas savo šeimyninėse nuotraukose. Visiems tėveliams, kurie prisidėjo, esame labai dėkingi už idėjas ir bendradarbiavimą.
Martyna BALVOČIŪTĖ,
Mažeikių rajono Tirkšlių darželio „Giliukas“ socialinė pedagogė

Nuotr. iš darželio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto