Vėl planuojama keisti Savivaldybės administracijos struktūrą

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Trečiadienį posėdžiavę Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto nariai konstatavo, kad būtina tobulinti Savivaldybės administracijos darbą – jos specialistai nepakankamai operatyviai atlieka politikų pavestas užduotis, delsia atsakyti į pateiktus klausimus, kt.
Siekiant to išvengti, siūloma keisti Mažeikių rajono savivaldybės administracijos struktūrą. Paskutinį kartą toks pertvarkymas įvyko prieš beveik dvejus metus.

Pertvarka nepasiteisino?

Savivaldybės administracijos ir jos skyrių vadovai akcentavo, kad taip nutinka dėl pernelyg didelio užimtumo bei žmogiškųjų išteklių trūkumo. Bene labiausiai šiuo metu esantis paralyžiuotas Vietinio ūkio bei Strateginio planavimo ir investicijų skyrių darbas. Tokia situacija susidarė dėl to, kad jau beveik dvejus metus šių skyrių vadovai Alfonsas Žulpa ir Sandra Ramanauskienė yra nušalinti nuo darbo dėl jiems pareikštų kaltinimų galimu kyšininkavimu. Kol vyksta teisminis procesas, jie negali būti atleisti iš darbo, o į jų vietą priimti kiti žmonės.
Diskutuojant, dėl ko stringa Savivaldybės administracijos darbas, buvo prieita prie išvados, kad nepasiteisino prieš beveik dvejus metus įvykdyta administracijos struktūros pertvarka. Jos pagrindinis tikslas buvo efektyvinti Savivaldybės administracijos darbą, išvengti funkcijų dubliavimosi.
Kontrolės komiteto narių ir Savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Šiurio teigimu, pertvarkos metu buvo neracionaliai paskirstyti darbo krūviai, netinkamai sujungti skyriai, ėmė trūkti darbuotojų.
Kontrolės komiteto nariai nusprendė kreiptis į Savivaldybės administraciją, kad būtų parengtas naujas jos struktūros pakeitimo planas. Tai ketinama atlikti per mėnesį.

Keitė beveik prieš dvejus metus

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos struktūra buvo iš esmės pakeista 2019 m. gruodžio mėnesį. Iš 22 skyrių liko 17, kai kurie skyriai buvo sujungti, kitų skyrių, perskirsčius jų funkcijas, išvis nebeliko. Sujungus Teisės ir Personalo administravimo skyrius, liko vienas Teisės ir personalo skyrius, sujungti buvo ir Švietimo bei Kultūros ir sporto skyriai.
Ekonomikos bei Statybos ir remonto skyrių funkcijos paskirstytos Turto valdymo ir priežiūros, Strateginio planavimo ir investicijų, Vietinio ūkio skyriams. Archyvų bei Informacinių technologijų skyrių funkcijos perduotos Bendrajam skyriui. Buvo įkurtas Ryšių su visuomene skyrius.
Struktūros pokyčiai nepalietė tik devynių Savivaldybės administracijos skyrių: Architektūros ir urbanistikos, Buhalterinės apskaitos, Civilinės metrikacijos, Finansų, Savivaldybės centralizuoto vidaus audito, Socialinės paramos, Viešosios tvarkos, Viešųjų pirkimų, Žemės ūkio.
Išliko nepakeistos seniūnijos, kurių rajone – 9. Taip pat liko Savivaldybės administracijos direktoriui tiesiogiai pavaldūs 2 vyriausieji specialistai: jaunimo reikalų koordinatorius ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius.

9 Atsakymai į “Vėl planuojama keisti Savivaldybės administracijos struktūrą”

 1. siaip parašė:

  Kaži kodėl meras, Bernotienė, Nagienė ir kiti niekur su savo antrosiomis pusėmis nesirodo? Peršasi nuomonė, kad čia kažkas negerai. Rūta Matulaitienė normalus žmogus kol kas , kol nauja skūra, vyrą normalų protingą turi, gal reiktų jį viešinti ir siekti aukštesnių pozicijų politikoje. Aišku, nelengva bus atsiriboti nuo šlykštaus šleifo….

 2. man negaila parašė:

  Išdraskė Nagienė struktūrą čia ir dabar, įkišo sodrinius, kuom norėjo atsikratyti, tie vėliau atsigavo, išnaglėjo. Mano nuomone, patinka jai vyrai ir pinigai ir taškas. Visi dabar atsišniūravo. Šiurys plaukia pasroviui kaip š…, nes visiems nori būti geras. Bernotienė valdžią ima, nes partijos jų nebėra, o valdžioj būti matyt yra visaiii neblogaiii. O partiniams vyr. specialistams prie visų valdžių gerai buvo ir bus, nes niekas nežino kada JIE ateis į valdžią.

 3. prajuokino parašė:

  Nedirba net šimto darbuotojų,o ten keli direktoriai ir dar generalinis.

 4. dėdė parašė:

  Kam reikalinga šilumos tinklų valdymui valdyba? Yra direktorius ir tegu valdo.Dar reikia mokėti valdybininkams. Keli direktoriai ten? Teko dirbti gamykloje,kurioje dirbo trys tūkstančiai darbuotojų.Buvo vienas direktorius.

 5. Ne ten problema parašė:

  Ne pertvarkoje problema, o „vyr. specialistų“ neišmanymas savo darbo. Kitas dalykas, kaip iš saviškių pareikalausi darbo rezultatų…

  1. Anonimas parašė:

   Ko gero jus teisus/i. Nuo kėdžių perstumdymo orkestras geriau groti nepradeda.

   1. antanas parašė:

    Šventi žodžiai.

 6. Patarimas parašė:

  Dar yra laisvas buvęs statybos tresto pastatas Skuodo gatvėje.O jeigu rimčiau,tai tegul pasidomi 1980m. valdymo struktūra,visi tilpo viename pastate

 7. mažeikiai parašė:

  Manau dar reikia idarbinti savo giminaičių, dabar jau nebetelpa savivaldybės administracija vienam pastate, baigia užimti ir salia stovintį pastatą, ir dar mažai…..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto