Vėlavusieji deklaruoti pasėlius patirs nuostolių

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Baigėsi žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas. Paraiškas dar bus galima teikti iki liepos 3 d., tačiau už kiekvieną uždelstą darbo dieną išmokų suma bus mažinama 1 proc.
Paraiškų duomenys byloja, kad šiemet rajone vasarinių javų pasėta beveik 10 tūkst. ha daugiau, o žieminių sumažėjo 9,5 tūkst. ha dėl sudėtingų oro sąlygų dar rudenį.

Penktadienį baigėsi balandžio 16-ąją prasidėjęs pagrindinis deklaravimo laikotarpis. Žemės ūkio ministerija, atsižvelgdama į nepalankias oro sąlygas, dėl kurių užsitęsė pavasariniai žemės ūkio darbai, ir į didelį paraiškų teikimo intensyvumą, paskutiniosiomis žemės ūkio naudmenų deklaravimo dienomis deklaravimo laikotarpį buvo pratęsusi keturiomis dienomis.
Žemės ūkio skyriaus duomenimis, iš viso paraiškų pateikta 2377, deklaruotas plotas – 66 tūkst. ha. Didžioji dalis paraiškų – 2288 – gauta seniūnijose ir Žemės ūkio skyriuje. Savarankiškai – per elektroninę bankininkystę – jas teikė 89 pareiškėjai, deklaravę šiek tiek per 7 tūkst. ha.
Praėjusiais metais per pagrindinį deklaravimo laikotarpį paraiškų buvo gauta šiek tiek daugiau, tačiau deklaruotas plotas buvo mažesnis.
Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Šimkienė pastebėjo, kad kasmet pareiškėjų mažėja, nes ūkiai stambėja, o deklaruojamų hektarų daugėja dėl naujai įsisavinimų plotų.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto