Vėlų vakarą ir ankstyvą rytą į kelionę geriau nesiruošti

Spustelėjus šaltukui ir pasnigus, netilo skambučiai kelininkams ir į redakciją: kodėl rajono keliai slidūs, kodėl nematyti barstytuvų? VĮ „Telšių regiono keliai“ Mažeikių kelių tarnybos viršininkas Silvestras Micheenko tikina, kad kelininkai laikosi įstatymų – kiekviena kelių grupė prižiūrima pagal vieną iš trijų nustatytų priežiūros lygių. SKIRIASI
PRIEŽIŪROS LYGIAI

Keliai žiemą Lietuvoje prižiūrimi pagal tris priežiūros lygius. Mūsų rajone nėra magistralinių kelių ir jiems prilygintų krašto kelių, kurie priskiriami pirmajam priežiūros lygiui.
„Pagal antrąjį krašto kelių priežiūros lygį tarnyba rajone prižiūri 128,3 kilometro kelių, iš kurių dalis – Mažeikių miesto gatvės. Kelių dangos pagal šį lygį yra barstomos nuo šeštos valandos ryto iki devynioliktos vakaro, o pravažumas šiais keliais turi būti užtikrintas visą parą“, – sakė tarnybos viršininkas.
Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti, praėjus ne daugiau kaip keturioms valandoms po to, kai nustoja snigti, o susidarius ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms eismas juose gali nutrūkti aštuonioms valandoms.
Į krašto kelių kategoriją, kurioje priežiūra vykdoma antru lygiu, įtraukti aštuoni rajono keliai: Kuršėnai-Mažeikiai, Telšiai-Seda, Ežerė-Mažeikiai, Mažeikiai-Tauragė, Mažeikiai-Skuodas, Seda-Židikai, Bugeniai-Pikeliai ir Mažeikių aplinkkelis.
„Į šią kategoriją patenka ir beveik 13 kilometrų miesto gatvių, kurios yra krašto kelių tąsos. Mūsų tarnyba prižiūri tik penkių gatvių atkarpas, kitose miesto gatvėse mūsų technika kelių priežiūros darbų neatlieka“, – paaiškino S. Micheenko.

MAŽINS SLIDUMĄ
Pagal tą patį lygį yra prižiūrima ir dešimt procentų rajoninės reikšmės kelių.
Į šį skaičių įeina 12 km kelio Anulynai–Tirkšliai, 8 km kelio Seda–Ylakiai ir 5 km kelio Tirkšliai–Bugeniai. Viekšnių seniūnijos kelių priežiūra, kaip ir anksčiau, yra palikta VĮ „Šiaulių regiono keliai“ Akmenės kelių tarnybai.
Visi kiti rajono keliai, nepriklausomai nuo kelio dangos, priskiriami žemiausiajam, trečiajam, kelių priežiūros lygiui. Rajone tokių kelių yra daugiau kaip 182 kilometrai.
„Šiuose keliuose kelininkai dirba tik nuo devintos valandos ryto iki aštuonioliktos valandos, valoma tik tada, kai baigiami tvarkyti magistraliniai ir krašto keliai. Mišiniu barstoma tik pavojinguose ruožuose (stačiose įkalnėse, staigiuose posūkiuose) ir tik po stiprių lijundrų ar plikšalų. Eismas, esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms, gali nutrūkti ne ilgiau kaip dviem paroms. Šiemet rajoniniais keliais, kuriais mokiniai vežami į mokyklas, esant reikalui pravažiuos autogreideriai su specialiomis frezinėmis šukomis – ir danga taps nebe tokia slidi“, – sakė viršininkas.
Šiuo metu į kelius kiekvieną rytą išvažiuoja keturi „MAZ“ markės valytuvai-barstytuvai ir vienas „Mercedes Benz“, kuriame telpa devyni kubiniai metrai barstomosios medžiagos – jis vienas atstoja du „mazus“.
Žiemos tarnybos telefonai: Mažeikių meistrija: 8~686 00461 arba 26227; Sedos meistrija: 8~686 00462 arba 46363.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto