Velykiniai Mažeikiškio Kiškio patarimai

Kaip gyvenate, mielieji, kaip jaučiatės? Bet ko aš čia klausiu, juk viską pats žinau.
Esu Mažeikiškis Kiškis. Mane sukūrė klubo „Mano namai“ moterys.
Gražiausią veidelį iš modelino ir kūnelį suformavo Rita, priedus pagamino Janina, Nijolė, Reda. Dabar aš dalyvauju šiame klube, užsiimu visuomenine veikla. Turiu pareigą – sužinoti, kas dedasi Mažeikiuose, tad panorau su jumis pasikalbėti.

Kadangi gyvūnams, sako, Covid-19 bakterija nekimba, aplekiu, apžvelgiu visus Mažeikius. Miestas – kaip iššluotas, žmonių nėra, gatvės švarios ir be šiukšlių. Prie parduotuvių mažai mašinų, žmonių eilių jose nėra.
Kai kas apie sėją galvoja, jau prasidėjo pavasarinių darbų vajus, kaimų laukuose burzgia technika.
Kaip jums sekasi ilgai būti namuose? Ar turite veiklos, ar nenusibodo? Manau, esate kūrybingi, turite ką veikti, svarbiausia, saugokit save ir kitus.

Tikriausiai visi namų kampai blizga, dulkės ir voratinkliai išvalyti, drabužiai, kojinės sulopytos, sagos įsiūtos, peržiūrėti vasariniai drabužiai, gal jau per maži, o gal ir atvirkščiai… Tikriausiai išmokote taupyti, pasireiškė nauji kulinariniai gebėjimai. Pagaminti valgį, kaip žmonės sako, kartais galima iš nieko.
Atskleisiu paslaptį, ką veikia klubo aktyvistės. Be buities reikalų, jos kuria visokius rankdarbius, nuotoliniu būdu dalijasi idėjomis. Siuva apsaugines kaukes veidui, gaminasi veido skydelius, kuria velykinius sveikinimus, mąsto, ką veiks, kai vėl susitiks.

Girdėjau, kad klubo vadovė su vyru iš palėpės išsitraukė seniai pamirštą akordeoną, armoniką, o moteriškės nuotoliniu būdu net romansus dainuoti pradėjo!
Artėja šv. Velykos. Laikas pagalvoti, kaip jas sutiksime, nes jos bus kitokios, turėsime mažiau galimybės bendrauti su artimaisiais.

Pradėkite ruoštis šioms šventėms iš anksto. Kad visus lydėtų gera nuotaika, puoškite savo namus, kiemus. Pasidarykite velykines puokštes, marginkite kiaušinius, tik, žinoma, nedaug – šiemet dėl karantino prie Velykų stalo mūsų susirinks gerokai mažiau.
Pradėkite kaupti tuščius kiaušinius. Pirma nuplaukite ir švariu virbalu pradurkite kiaušinio galuose skylutes, atsargiai persmeikite kiaušinį kiaurai per trynį. Atsargiai išpūskite viską į lėkštę. Kiaušinio turinį sunaudosite, o tuščią lukštą išdžiovinkite.

Galite prisimarginti kiaušinių puokštei ar namams papuošti. Tokius kiaušinius galima dažyti, apklijuoti. Galima įdėti kiaušinį į labai ploną kvadratinio audinio raštuotą skiautę ir viską suėmus apsukti siūlu. Audinio galiukai – zuikio ausys. Būkite išradingi.
Ir svarbiausia idėja. Dabar su pažįstamais žmonėmis, kaimynais visi sveikinasi iš tolo – pamojuodami ranka. O gal pasveikinkite vieni kitus kitaip?

Nusipieškite ir iškirpkite didelį kiaušinį iš popieriaus, senos stalo klijuotės, kartono ar kitų medžiagų. Papuošimui galite prikarpyti gėlyčių, ornamentų iš reklaminių spaudinių, siūlų, plunksnų. Tai – jūsų fantazijos reikalas.

Svarbiausia ant kiaušinio užrašyti ar užklijuoti norimą tekstą, palinkėjimus. Aš siūlau tokį tekstą: „Su pavasariu, būkite sveiki!“
Pakabinkite languose, namų laiptinėse, kiemuose ant vartų. Tegul praeiviai nusišypso – kartais tiek nedaug tereikia, kad paskaidrėtų nuotaika.
Būkite išradingi, siūlykite kūrybines idėjas ir nenuobodžiaukite. Juk vėl atversite langus ir įleisite saulę į namus.
Mažeikiškis Kiškis

Į žmonių kalbą išvertė Krista KINČIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto