
Rajono policijos pareigūnai susitiko su juvelyrinių dirbinių parduotuvių atstovais. Verslininkai norėtų, kad jų parduotuves saugotų policija. Tačiau pareigūnų teigimu, apsaugos darbuotoją samdyti gali tik pati įmonė.
Šalyje padažnėjo juvelyrikos plėšimų
Vietos verslininkus į susitikimą sukvietė Mažeikių rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojas Talidas Ostrauskas, viešosios policijos skyriaus viršininkas Algimantas Domarkas bei prevencijos poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Komisariato atstovė spaudai Violeta Grigaitienė informavo, kad toks susitikimas organizuotas vykdant Policijos departamento nurodymą. Šalyje padažnėjo plėšimų bei vagysčių iš juvelyrinių dirbinių parduotuvių.
Pasitaiko atvejų, kai patiriama ne tik materialinė žala, bet ir sužalojami žmonės. Tokio pobūdžio nusikaltimai sukelia didelį atgarsį visuomenėje, mažėja saugumo jausmas bei pasitikėjimas policija.
„Tačiau mes džiaugiamės, kad mūsų rajone tokių atvejų nėra daug,“ – „Santarvei“ sakė pašnekovė.
Diskutavo apie vaizdo kamerų būtinybę
Susitikimo metu komisariato vadovai su verslininkais aptarė bendradarbiavimo kryptis, bendrų priemonių organizavimą, siekiant užkirsti kelią juvelyrinių dirbinių parduotuvių plėšimams bei vagystėms iš jų.
Į susitikimą susirinkę dalyviai aptarė vaizdo stebėjimo kamerų būtinumą, buvo diskutuota draudimo klausimais.
„Savininkai išreiškė pageidavimą, kad kiekvienoje parduotuvėje, lombarde būtų galima turėti po vieną apsaugos darbuotoją, kad policijos komisariato vaizdo stebėjimo kameros pasiektų juvelyrikos parduotuves, lombardus arba, kaip anksčiau, kad saugotų policija,“ – skelbiama pranešime.
Tačiau pareigūnai atsakė, kad apsaugos darbuotoją samdyti gali tik pati įmonė, policija šios saugumo priemonės tikrai neužtikrina.
Siūlo įsigyti garsinių signalų
Policijos komisariato atstovai domėjosi, kokiomis priemonėmis patys savininkai užtikrina juvelyrikos parduotuvių, lombardų būtiną apsaugą.
Verslininkai patikino, kad jų imamasi, tačiau atkreipė dėmesį, kad pavojingiausia yra dienos metu, kada saugumas nėra užtikrinamas, pardavėja parduotuvėje yra viena, turi tik saugos mygtuką, kurį užpuolimo atveju gali panaudoti.
„Buvo pasiūlyta savininkams pačių iniciatyva įsigyti garsinių signalų, kad esant būtinumui, pardavėja galėtų jais pasinaudoti ir sukelti sąmyšį parduotuvėje,“ – informavo V. Grigaitienė.
Neslepkit mokesciu,nes ju nesurinkimas apmazina ir policininku gretas..lazda turi du galus.
TAIP