Verslo idėjų mugėje – gimnazistų sumanymai ir profesionalų patarimai

Autorės nuotr.

Spalį buvo surengtas jaunimo verslumą skatinančio Junior Achievement projekto „AcceleratorX“ pristatymas savivaldos atstovams, rajono švietimo bendruomenės nariams. Šį pristatymą inicijavo Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos ekonomikos mokytoja Rima Meldaikienė ir Mažeikių verslininkų asociacijos vykdančioji direktorė Sandra Jarockytė-Aleksejevienė.
Merkelio Račkausko gimnazijoje projekto veikla tęsėsi toliau – šį ketvirtadienį čia surengta verslo idėjų mugė.

Programos „AcceleratorX“ esmė ta, kad joje dalyvaujančių mokyklų mokiniai, padedami mokytojų, kuria mokomąsias verslo bendroves. Įvairiais su šių bendrovių kūrimu susijusiais klausimais moksleivius konsultuoja mentoriai – rajone veikiančių įmonių atstovai.
Ketvirtadienio popietę Merkelio Račkausko gimnazijoje vykusios verslo idėjų mugės metu savo sumanymus verslininkams ir visiems besidomintiesiems pristatė 36 gimnazistų komandos.
Su moksleiviais bendravo, jiems įvairių patarimų negailėjo ir įdomiausias idėjas rinko įmonių „Hotrema“, „Vigesta“, „Ligita“, „Unilever Lietuva ledų gamyba“, „Di Mario“, kavinės „Kavos terasa“, Šiaulių banko atstovai.
Gimnazistai, steigiantys mokomuosius savo verslus, stebino verslo idėjų įvairove ir originalumu. Nuo maistą pašildančių dėžučių, išmaniųjų rašiklių iki įvairių kasdienį gyvenimą palengvinančių programėlių.
Iš Mažeikių kilusi, Pavasario vidurinę mokyklą baigusi Lietuvos Junior Achievement administracijos ir programų direktorė Jūratė Raudoniūtė džiaugėsi, kad Mažeikiuose surengta tokia mugė.
Pasak jos, kiekvienas mokinys, besimokantis verslo pagrindų ir paslapčių, jau yra laimėtojas. Svarbiausia, kad jauni žmonės savo idėjų nepamestų, stengtųsi jas įgyvendinti, o klaidos, kurių pasitaiko kiekvienam, tik grūdina ir augina žmogų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto