„Versmėms“ ir jų organizatoriams – Kultūros paveldo komisijos padėka

Antradienį sostinėje Valstybinės kultūros paveldo komisijos inicijuotame pristatyme bei diskusijoje dalyvavo ir Rūta Končiutė-Mačiulienė (trečia iš kairės). Nuotr. iš Valstybinės paveldo komisijos archyvo

Šiandien Vilniuje, Prezidentūroje, vyks Valstybinės kultūros paveldo komisijos inicijuotų apdovanojimų „Paveldo DNR“ įteikimo ceremonija.

Padėka už sėkmingiausią iniciatyvą – tradiciniu tapusio sakralinio meno ir paveldo simpoziumo „Versmės“ organizavimą bus įteikta ir mažeikiškiams – Savivaldybės administracijai, jos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiajai specialistei paveldosaugai Rūtai Končiutei-Mačiulienei bei visiems krašto kultūros paveldą saugantiems, vertinantiems, prie simpoziumo renginių organizavimo prisidedantiems žmonėms.

Simpoziumas rengiamas ketverius metus

Sakralinio meno ir paveldo simpoziumas „Versmės“ Mažeikių rajone šiemet vyko ketvirtą kartą.

Kasmet įvairios veiklos: paskaitos, mokymai, kūrybinės dirbtuvės, pažintiniai pasivaikščiojimai, parodos, koncertai, diskusijos – pritraukia paveldo specialistų, meno žmonių iš visos Lietuvos, suburia įvairių mūsų rajono kaimų ir miestelių gyventojus.

„Versmės“ jau vyko Žemalėje, Židikuose, Viekšniuose, Ukrinuose.

Simpoziumą organizuoja Mažeikių rajono savivaldybė, parapijos, kultūros ir švietimo įstaigų, bendruomenių atstovai, vietos bendruomenės.

Vienas iš simpoziumo sumanytojų ir organizatorių tikslų – skleisti žinią apie Mažeikių rajono kultūros vertybes ir paneigti mitą, kad neva mūsų krašte nėra nieko įdomaus turistams, kelionių mėgėjams.

Naujas ir retas apdovanojimas

Valstybinės kultūros paveldo komisijos organizuojami apdovanojimai „Paveldo DNR“ – naujas reiškinys. Jie bus rengiami kas 4 metus, nes tiek trunka šios komisijos kadencija.

Kandidatus trims „Paveldo DNR“ nominacijoms: labiausiai kultūros paveldo srityje pasižymėjusiems žmonėms; geriausiai tvarkomiems objektams; sėkmingiausioms iniciatyvoms – teikė šalies savivaldybės ir jų gyventojai.

Atsižvelgdama į pasiūlymų gausą „Paveldo DNR“ vertinimo komisija nusprendė įsteigti ir papildomas padėkas atskiroms iniciatyvoms, objektams, žmonėms. Tarp jų pažymėtas ir mažeikiškių organizuojamas bei puoselėjamas simpoziumas „Versmės“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto