Vežėjai parašė pasipiktinimo laišką A. Butkevičiui

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos vežėjai toliau piktinasi siūlymu apriboti įvežamų vilkikų bakuose degalų kiekį.

Reikalauja prisiimti atsakomybę

Lietuvos smulkiųjų ir vidutinių vežėjų asociacija parašė atvirą laišką Premjerui, kuriame reikalauja politikus, siūlančius riboti degalų įvežimą į Lietuvą, prisiimti asmeninę atsakomybę už neigiamas šio sprendimo pasekmes. Savo laiške jie išdėstė argumentus, kodėl toks ribojimas gali būti pražūtingas smulkiajam transporto verslui – pačiai jautriausiai tarptautinių gabenimų veikla užsiimančių vežėjų grupei.
„Esame nustebę ir priblokšti Vyriausybei siūlomų priemonių apriboti į mūsų valstybę įvežamą degalų kiekį vilkikų bakuose iš trečiųjų šalių. Diplomatiškos kalbos Seime ir Vyriausybėje apie tai, kad galbūt tokiu būdu bus pažabota šešėlinė degalų rinka, virto tikru inkvizicijos laužu Lietuvos vežėjams“, – laiške rašo vežėjai.

Žlugdanti verslą idėja

Asociacijos teigimu, ėmus svarstyti tokias priemones Vyriausybėje ir Seime visiškai nebuvo įsigilinta į verslo specifiką.
„Degalai yra tarsi žaliava, būtina sėkmingai transporto verslo veiklai. Krovinius gabenantis vežėjas yra suinteresuotas, kad pigesniais degalais iš Rytų šalių pripildytas vilkikas įveiktų kuo didesnį atstumą veždamas krovinį į Europą ir kuo vėliau tektų pildyti bakus brangiais degalais Senajame žemyne. Tad jokiu būdu jis neleis, kad bent lašas pigesnio kuro dingtų ar būtų nupiltas pakeliui. Transporto įmonių savininkai diegia sudėtingą vilkikų sekimo įrangą, degalų lygio matuoklius, įmonėse vykdoma griežta kuro kontrolė. Nuo to priklauso ir Lietuvos vežėjų konkurencingumas, kurį padidina galimybė įvairiose šalyse įsigyti degalų mažesnėmis kainomis ir susigrąžinti svečiose valstybėse sumokėtą pridėtinės vertės mokestį“, – rašo vežėjų atstovai.

Sąlygos konkuruoti – blogesnės

Anot vežėjų, Statistikos departamento duomenimis, kelių transporto sektorius sukuria didelę Lietuvos BVP dalį ir į šalies biudžetą įvairių mokesčių pavidalu kasmet suneša milijardus litų. Ignoruojamas faktas, kad kasdien šį darbą atlieka daugiau kaip 60 tūkst. vairuotojų ir dešimtys tūkstančių kitų darbuotojų.
„Labiausia mums nerimą kelia tai, kad prieš siūlant imtis ribojimų visiškai nebuvo pasverta, kaip tai atsilieps tranzito srautams ir mūsų galimybėms konkuruoti su Rusijos, Baltarusijos ir kitų, pilnais bakais į Lietuvą pagal dvišales sutartis galinčių įvažiuoti valstybių, vežėjais. Mes negalime sutikti su tuo, jog priimdama minėtus degalų įvežimo apribojimus Vyriausybė mus pasmerktų ilgoms ir kankinančioms patikroms pasienyje, o mūsų konkurentai iš Rytų pro šalį švilptų su pilnais bakais degalų, nelaukdami eilėje, kol į baką matavimo liniuotę įmerks muitininkas“, – piktinasi vežėjai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto