Viceministras Mažeikiuose domėjosi ES projektais

Viceministras Sigitas Šiupšinskas patikino, kad daugelis Mažeikiuose išgirtų problemų jam yra žinomos ir jau ieškoma jų sprendimo būdų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių rajone trečiadienį lankėsi vidaus reikalų viceministras Sigitas Šiupšinskas bei Vidaus reikalų ministerijos atstovai. Svečiai atvyko aptarti, kaip vykdomi Europos Sąjungos finansuojami projektai.

Pajudėjo į priekį

Į susitikimą su viceministru  S. Šiupšinsku buvo pakviesti rajono valdžios atstovai bei vykdomų projektų rangovai.
Savivaldybės meras Antanas Tenys priminė, kad  viceministras S. Šiupšinskas Mažeikiuose lankėsi lygiai prieš metus ir tuometinė situacija pagal ES paramos panaudojimo lėšas buvo daug prastesnė nei dabar.
„Per tuos metus mes gana sparčiai pajudėjome į priekį, tačiau nepakankamai, kad galėtume būti ramūs, nes problemų tikrai išlieka nemažai. Nėra taip lengva, kai nėra patirties vykdant projektus,  viešuosius pirkimus rangos darbams. Buvo pertvarkyta Savivaldybės administracijos struktūra, kai kurie skyriai sujungti, kad būtų lengvesnis darbas“, – aiškino meras.
Ekonomikos, strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė trumpai supažindino su  Mažeikių rajone vykdomų projektų aktualijomis. Pasak jos, iki birželio pabaigos planuojama panaudoti daugiau nei 37 proc. visų Europos Sąjungos skiriamų lėšų.

Problemos dėl kokybės

Į susitikimą atėjusieji rangovai išsakė problemas, kylančias renovuojant namus: tai nekokybiški techniniai projektai bei netobula viešųjų pirkimų tvarka, kuomet laimi mažiausią kainą pasiūliusios įmonės.
Pasak vieno iš rangovų UAB „Avona“ generalinio direktoriaus Česlovo Zabarausko, mažiausia kaina – blogiausia kokybė.
Viceministras S. Šiupšinskas sutiko, kad yra blogai, kuomet atliekant viešuosius pirkimus dažniausiai taikomas mažiausios kainos metodas, o ne ekonomiškai naudingiausias.
„Pateikėme pasiūlymus Ūkio ministerijai, kad vis dėlto reikėtų nustatyti griežtesnius minimalius reikalavimus rangovams, nes puikiai žinome situacijų, kai solidžios įmonės pralaimi mažiausiais kainas pasiūliusioms trumpalaikėms statybinės įmonės“, – su rangovais sutiko viceministras.
Tačiau kol kas esą sunku pasakyti, ar į pasiūlymus bus atsižvelgta.

Reikia paramos

Renovuojamų namų gyventojai viceministrui išsakė nerimą dėl socialiai remtinų žmonių, kurie neišgali susimokėti už renovaciją, todėl stringa darbai.
„Dėl socialiai remtinų žmonių, gyvenančių renovuojamuose namuose, problemų bandėme kalbėti tiek su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, tiek su Aplinkos ministerija. Tačiau kol kas tokie įstatymai, kad norint pasiimti paskolą, būtina turėti laiduotoją. Deja, ne visi bankai nori skolinti pinigus socialiai remtiniems žmonėms ir prisiimti riziką. Todėl galbūt reikėtų daugiau išsiaiškinti dėl Europos investicijų  banko teikiamos paramos galimybių“, – patarė S. Šiupšinskas.

Išskirtinis dėmesys

Viceministras taip pat priminė, kad Mažeikiai pagal dvi kryptis patiria Vidaus reikalų ministerijos išskirtinį dėmesį.
Pirma, kad Mažeikių miestas yra vienas iš septynių Lietuvoje identifikuotų ekonomikos augimo centrų, kuriuos reikia stimuliuoti viešosiomis investicijomis, kas dabar ir yra daroma. O antra, visas rajonas yra priskirtas prie probleminių savivaldybių.
„Šį sąrašą sudaro keturiolika Lietuvos savivaldybių. Taip jau išeina, kad Mažeikių rajonas vienintelis šalyje gauna paramą pagal dvi kryptis“, – pastebėjo S. Šiupšinskas.

4 Atsakymai į “Viceministras Mažeikiuose domėjosi ES projektais”

 1. mažai parašė:

  Mažai išsakė renovuojamų namų gyventojai viceministrui problemų. Bet, kad ir išsakytų, nelabai kas pasikeis…

 2. to kerpė,na parašė:

  šnekoriai“PROTO BOKŠTAI“matosi,kad dar neapsiplunksnavę

 3. Kerpė parašė:

  Kaip su senamiesčio parku? Ką jau vis gavo ko prašė ir galai vandeny? Ar negėda organizatoriai, ar negėda projekto rengėjai, ar negėda rėksniai, ar negėda rajono vadovams? Kada viskas bus ištirta ir parodyta visuomenei kiek vienas žingsnis?

 4. na parašė:

  ir kas, kad domėjosi. rajonas nudroštas iki paskutinės pliauskos, o kaltų tai nėra. gal teisingumo viceministras užsiimtu teisingumu o nepasakotu, kokie mes prie tų valdžių tapom ubagais ir probleminiais. iš tų vizitų ima juokas, nes niekas neivardijo, kad pagrindinis vizito tikslas senamiesčio parko aferos pridengimas ir juotpelkio parko naujos aferos palaiminimas. Su žmonėmis tai nesišneka, nes bijo klausimų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto