Viekšniai ruošiasi jubiliejinei Molio šventei

Kasmet šventės metu Viekšnių vasaros estrados teritorijoje įsikuria amatų slėnis, kuriame žmonės gali pabendrauti su amatininkais, dalyvauti edukacijose, įsigyti patinkančių dirbinių. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Viekšniuose kasmet per Žolinę vyksta Molio šventė. Šiemet šventė, kuria siekiama išsaugoti, tęsti ir puoselėti Viekšnių krašto puodininkystės ir kitų amatų tradicijas, bus jubiliejinė – 15-oji.

Kūrybinės dirbtuvės prasidėjo

Pirmąkart Molio šventė Viekšniuose surengta 2007 metais, o paskui kasmet vyko be pertraukų. Jos iniciatoriai – keramikai Vitalijus Baltutis ir Vygantas Vasaitis ir buvusi Viekšnių kultūros centro direktorė Birutė Švažienė – tikriausiai nė nesitikėjo, kad renginys taps tradiciniu ir kasmet sulauks vis didesnio žmonių susidomėjimo senaisiais amatais ir vis noriau dalyvaujančių šventės metu amatininkų vedamose edukacijose.
15-oji Molio šventė viekšniškiams ir miesto svečiams žada naujovių.
Pirmadienį prasidėjo ir iki rugpjūčio 15 dienos Vinco Deniušio meno mokykloje vyks kūrybinės dirbtuvės „Tradicinė ir šiuolaikinė keramika“. Jų dalyviai teoriškai ir praktiškai susipažįsta su molio apdirbimo procesais, patys žiedžia, lipdo puodus, pamato, kaip dirbiniai išdegami, išbando dekoravimą. Dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse pasiryžo apie 30 įvairaus amžiaus dalyvių. Užsiėmimus jiems veda keramikai V. Baltutis ir V. Vasaitis.

Sukurs amatams dedikuotas skulptūras

Rugpjūčio 9 dieną Viekšniuose prasidės amatininkų pleneras „Amatai sukūrė Viekšnius“. Plenerą koordinuoja kalvis Česlovas Pečetauskas. Plenero dalyviai sukurs 4 medines skulptūras, įprasminančias puodininkystės, kalvystės, medžio drožybos bei batsiuvystės amatus.
Rugpjūčio 13 dieną kūrybinių dirbtuvių ir plenero dalyviai vyks į Karpėnų, Šaltiškių, Menčių karjerus bei Užventį, kuriame kasmet rengiami menininkų plenerai.
Baigiamasis ir pagrindinis akcentas – rugpjūčio 15 dieną Viekšnių vasaros estrados teritorijoje vyksianti Molio šventė 2021. Jos metu amatų slėnyje bursis ir savo amatus demonstruos keramikai, kalviai, puodžiai, medžio drožėjai, tošies pynėjai, audėjai ir kiti amatininkai. Renginyje visuomenei bus pristatomi plenero ir kūrybinių dirbtuvių dalyvių sukurti darbai, edukatorius, molio puoselėtojas Saulius Jackevičius ves edukaciją „Šimtametės molio tradicijos gyvos ir šiandien“, veiks tautodailininkų mugė, vyks koncertas.

Kviečia pasipuošti aplinką

Viekšnių kultūros centro direktorė Inga Gudauskienė sako, kad kiekvienas viekšniškis gali prisidėti prie šventinės nuotaikos bei atmosferos kūrimo. Pašnekovė kviečia žmones pasitelkti kūrybiškumą ir pasipuošti įėjimus į savo kiemus keramikos dirbiniais. Ilgainiui gal toks savo aplinkos papuošimas Molio šventės proga taps tradicija.
Molio šventės įgyvendinimo projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Mažeikių rajono savivaldybė.
„Įgyvendindami šį projektą, ieškome naujų bei patrauklių būdų pristatyti amatus, tuo prisidėdami prie meno, kultūros ir kultūrinio turizmo populiarinimo Mažeikių rajone. Stipriname jaunų žmonių supratimą apie amatų, kaip kultūrinio paveldo, išsaugojimą bei svarbą kiekvienam iš mūsų“, – apibendrino I. Gudauskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto