Viekšniškė gydytoja tapo pavyzdžiu visai Lietuvai

Rugsėjo pabaigoje Viekšnių dr. A. Biržiškos sveikatos namų vyriausioji gydytoja Aušrelė Gurauskaitė šventė gražų savo amžiaus jubiliejų. Pažymėdama šią datą, gydytoja turi kuo pasidžiaugti. Jos pastangas įvertino ne tik miesto, rajono vadovai, ją, kaip vadovo pavyzdį, visai Lietuvai pristatė finansų ministras Algirdas Butkevičius.
Geriausia, kai žmogus apie save kalba ne pats, kai apie jį pasakoja jo darbai ir tie, kurie juos stebi, kurie tampa visų teigiamų pokyčių liudininkais.
VALDŽIA GIRIA, BENDRADARBIAI VERTINA
Šilčiausius atsiliepimus apie A. Gurauskaitę, kaip apie vadovę, gydytoją, žmogų, teko išgirsti iš Viekšniuose gyvenančių jos buvusių bendraklasių, bendradarbių. Jų išsakytos mintys ir paskatino labiau pasidomėti pastaraisiais metais gydytojos nuveiktais darbais.
Dar nepraėjo nė pusmetis, kai po kapitalinio remonto pacientus priima naujai atgimę Dr. A. Biržiškos sveikatos namai. Iš Valstybės investicijų programos buvo gauta 560 tūkstančių litų. 440 tūkst. skirta pastatui kapitaliai suremontuoti ir 120 tūkstančių – materialinei-techninei bazei atnaujinti. Šiam tikslui lėšų skyrė ir rajono Savivaldybė bei Kultūros vertybių apsaugos departamentas.
Anot finansų ministro A. Butkevičiaus, tai puikus pavyzdys, kaip vyriausiosios gydytojos A. Gurauskaitės pastangų dėka tikslingai buvo panaudotos lėšos, skirtos sveikatos namų restauracijai. Įvardijant šią medicinos įstaigą kaip kaimo tipo ambulatoriją, čia dabar teikiamos medicinos paslaugos atitinka Europos lygį.
Labai gražiai apie gydytoją kalbėjo ir Seimo narys Jonas Jurkus. Pasak jo, sveikatos namų kapitalinio remonto eiga domėjęsis sveikatos apsaugos ministras Juozas Olekas, atidaryme dalyvavę ligonių kasų direktoriai džiaugėsi, kad taip sąžiningai ir tvarkingai buvo panaudotos valstybės lėšos. Kaip reta, dėl to nebuvo jokių nusiskundimų. Dabar Viekšnių dr. A. Biržiškos sveikatos namai laikomi viena geriausių ambulatorijų Lietuvoje.
„Ši vadovė – puikus pavyzdys Mažeikių verslininkams. Vyrai galėtų iš šios moters pasimokyti, kaip reikia vadovauti. Tokiems žmonėms norėčiau žemai nusilenkti, nes tai tikri savo darbo patriotai“, – sakė Seimo narys.

NUO BLOGIAUSIOS IKI PAVYZDINĖS
Apie savo kolegę, su kuria kartu dirba jau nuo 1985 metų, papasakojo gydytoja Monika Balčiūnienė. Tais metais, kai ji atvažiavo į Viekšnius, jų ambulatorijos materialinė bazė buvo blogiausia Akmenės rajone. Šiandien ji geriausia ne tik mūsų rajone, bet ir šalyje.
1985-aisiais, mena gydytoja, nebuvo vandentiekio, kanalizacijos, šilto vandens. Šildytis reikėjo krosnimi, kūrenama malkomis. Rankas tekdavo plauti po metaliniu bakeliu. Baldai, medicinos įranga – viskas buvo sena.
Šiandien vaizdas neatpažįstamai pasikeitė.
Sveikatos namai turi daug kompiuterinės įrangos. Nė viena ambulatorija, išskyrus Viekšnių, neturi elektrokardiografo su kompiuterine analize. Rajone daugiau nėra stomatologinio kabineto su kompiuterizuotu dentaliniu rentgeno aparatu.
Viekšniškiai gali didžiuotis turėdami funkcinės diagnostikos kabinetą su kompiuteriniu regėjimo aštrumo tyrimo aparatu. Čia yra psichikos sveikatos centras, kur taikoma šviesos, muzikos ir relaksacinė terapija. Taip pat yra diabetinės pėdos kabinetas, fizioterapijos-reabilitacijos kabinetas su nauja modernia aparatūra. Ir visa tai, sako M. Balčiūnienė, vyr. gydytojos rūpesčiu.
„Ji tikra vadovė. Kai reikia, vyr. gydytoja nevengia pasakyti ir griežtą žodį, bet kai atsitinka bėda, ji galvą guldo už kiekvieną ir padeda“, – teigia M. Balčiūnienė. Pasak jos, A. Gurauskaitė rūpinasi, kad visi darbuotojai turėtų kuo aukštesnę profesinę kvalifikaciją. Ji kiekvienam sudaro sąlygas ir skatina vykti į kursus, konferencijas, ir pati stengiasi visur dalyvauti.
M. Balčiūnienė prilygina šią gležną moterį ledlaužiui. Kai šalyje prasidėjo sveikatos reforma, ji pirmoji ne tik rajone, bet ir šalyje ėmėsi kovoti dėl medicinos įstaigos savarankiškumo. Suprasdama, kad tai būtina, ji viena iš pirmųjų persikvalifikavo į bendrosios praktikos gydytoją.
Mažeikių rajone A. Gurauskaitė pirmoji įkūrė psichikos sveikatos centrą. Po jos kitiems eiti tuo pačiu keliu buvo lengviau.
Išskirtinį dėmesį, rodomą šiai moteriai, buvo galima pastebėti ir per iškilmingą sveikatos namų atidarymą, kuriame dalyvavo ne tik rajono vadovai, Telšių apskrities vyriausiasis gydytojas Antanas Martusevičius, Seimo nariai Jonas Jurkus ir Audrius Klišonis, bet ir Kauno medicinos universiteto klinikų direktorius profesorius Juozas Pundzius, Šeimos klinikos vadovas profesorius Leonas Valius.
Gražaus A. Gurauskaitės gimtadienio nepamiršo ir J. Olekas. Užsukęs į Viekšnius, jis pasveikino jubiliatę ir įteikė jai Sveikatos apsaugos ministerijos garbės raštą.

BIRŽIŠKŲ DRAUGIJOS PIRMININKĖ – JAU 15 METŲ
Jau daugiau kaip 15 metų A. Gurauskaitė yra Viekšnių Biržiškų draugijos pirmininkė. Anot biržiškietės mokytojos Nijolės Kontutienės, visą šį laikotarpį gydytoja užsiima švietėjiška kultūrine veikla. Ne be jos iniciatyvos įkurtas etnografinis ansamblis „Poilsėlis“, kuris puoselėja senąsias lietuviškas tradicijas, papročius, rengia šventes, renka paveldą.
Biržiškų draugija neseniai įsteigtam literatų sambūriui „Vinkšnelė“ padėjo išleisti pirmąją literatų poezijos knygelę.
Draugija rengia kultūrines-mokslines konferencijas, kuriose dalyvauja profesoriai, istorikai, kalbininkai, muzikologai, meno veikėjai. Konferencijos vyksta net keletą dienų, per kurias perskaitoma iki 10 pranešimų.
Be didelio visuomeninio krūvio, A. Gurauskaitė dabar dar yra ir Viekšnių bendruomenės pirmininko pavaduotoja, nuolat besirūpinanti Viekšnių miestelio ir jo gyventojų reikalais.
Kalbėdama apie gydytoją kaip apie visuomenininkę, N. Kontutienė vėl sugrįžta prie sveikatos namų. Jai, kaip etnografinio ansamblio vadovei, džiugu, kad kapitaliai remontuojant pastatą ir pritaikant jį šiuolaikinei medicinai, išlaikyta senoji jo dvasia.
Baltos pastato sienos, kaip senovėje, šviečia jau iš tolo. Raudonų čerpių stogas taip pat primena Biržiškų laikus. Atnaujintas ūkinis pastatas. Išsaugota akmeninė dalis įkomponuota į pastato vidurį.
Naujai sutvarkyta aplinka. Kieme senojo vietoje pasodintas mažesnis, jaunas sodas. Graži metalinė aukšta tvora juosia visą sveikatos namų teritoriją.

One Reply to “Viekšniškė gydytoja tapo pavyzdžiu visai Lietuvai”

  1. Amal parašė:

    tung tung ju pershendes nga une aartni une mendoje se te vergjra jane ato vjazate qe jane duke e perkunde nanat ne beshike a po ne djepe se site del nga djepi aty nuke ka vergjer ma keshtu jane shqiptaert nuke leshojen pe per vagine eshte nje fjale per pare jep gjith qka pore per vagin edhe paret i japi ting tungr nashti palidhej pore skem qak am ba mendimi i njerit .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto