Viekšniškiai – kalbai skirtos parodos koordinatoriai ir dalyviai

Prof. Vilija Targamadzė (antroje eilėje trečia iš kairės) ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas
Audrys Antanaitis (pirmoje eilėje centre) su šeimininkais – Viekšnių lopšelio-darželio „Liepaitė“ mokytojų bendruomene.

Bendrinės lietuvių kalbos, kuri prieš šimtą metų tapo valstybine, tėvas Jonas Jablonskis yra pasakęs: „Kalba yra didis tautos statytas paminklas“. Išties kalbos turtingumas, vaizdingumas ir gyvybingumas priklauso nuo kiekvieno mūsų, kalbančių šia kalba.
Naujienų portale www.manokraštas.lt jau antrus metus rengiama kalbai skirta virtuali paroda.
Šiemet suorganizuoti parodą padėjo iniciatyvūs partneriai – Mažeikių rajono Viekšnių lopšelis-darželis „Liepaitė“.

Užduotis – nupiešti ar nufotografuoti ir apibūdinti

Šios ugdymo įstaigos socialinė pedagogė Nijolė Achrem ėmėsi parodos koordinavimo.
Organizatoriai pakvietė virtualiai parodai „Atverkime kalbos turtus“ nuo vasario 16 iki kovo 11 d. siųsti darbelius, kuriuose nupieštą ar nufotografuotą daiktą reikėjo apibūdinti kuo įvairesniais būdvardžiais. Jie paprašė dalyvių, kad apibūdindami rašytų ne tik dažnai vartojamus žodžius, bet prisimintų ir senuosius arba tarmiškus. Siekdami parodyti, kad kalba gyva ir kad ją kuria kiekvienas, buvo pasiūlyta pažaisti naujažodžiais – pačių kuriamais žodžiais.

Partnerių dėka į parodą aktyviai įsitraukė mažiausieji ugdytiniai – ikimokyklinukai, priešmokyklinukai, pradinių klasių moksleiviai.

Dalyvauti parodoje mažuosius kvietė „Liepaitės“ ugdytinės Danielės Daukantaitės darbelis, kurį penkiametė sukūrė padedama vadovo pavaduotojos ugdymui Jūratės Škerbienės.

Parodai pateikta beveik 2,5 tūkst. darbų iš įvairių Lietuvos vietų. Apie 40 darbelių pateikė „Liepaitės“ ugdytiniai. Suprasti, kas yra būdvardis, kuo svarbi ši kalbos dalis, jiems padėjo ikimokyklinio ugdymo mokytojos Virginija Kinienė, Gintarė Gudauskienė, Zina Niciuvienė.

Vaikai turėjo apie ką papasakoti jų ugdymu besidomintiems svečiams iš sostinės.

Apžiūrėjo darželį, įteikė padėkas

Balandžio 5 d. pas projekto partnerius Viekšniuose apsilankė parodos globėjai – prof. habil. dr. Vilija Targamadzė ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis, naujienų portalo atstovai.
„Liepaitės“ vadovės Daivos Narmontienės ir parodos koordinatorės N. Achrem pakviesti svečiai turėjo progą aplankyti unikalų Viekšnių vaistinės muziejų, apžiūrėti lopšelio-darželio erdves.
Vėliau – malonus pabendravimas su mažaisiais ugdytiniais. Su kokiu užsidegimu patinkančius žaisliukus svečiams rodė mažyliai, kantriai aiškino, kur voras, kur arkliukas, o kur dar kažkoks gyvis, pasakojo, kokiame kaime gyvena ir kokius darbus moka dirbti.

Už aktyvų įsitraukimą rengiant virtualią parodą „Atverkime kalbos turtus“ Viekšnių lopšeliui-darželiui „Liepaitė“ buvo įteikta Seimo narės V. Targamadzės padėka, socialinė pedagogė N. Achrem už parodos koordinavimą apdovanota Valstybinės lietuvių kalbos komisijos padėkos raštu.
Gintarė ULMAN
Nijolės ACHREM nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto