Viekšniškiai paminėjo miestelio savivaldos jubiliejų

Prieš 220 metų Viekšniams suteiktos Magdeburgo teisės. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=166 template=caption]Sekmadienį viekšniškių bendruomenė ir svečiai rinkosi paminėti miestelio savivaldos metines – prieš  220 metų Viekšniams suteiktos Magdeburgo teisės.

Sveikinimų netrūko

Sekmadienio popietę susirinkusius viekšniškius ir miestelio svečius seniūnas Kornėlijus Kryžius pasveikino net trimis progomis: artėjančios Valstybės dienos, savivaldos jubiliejaus ir Viekšnių kultūros centro mėgėjiško teatro pergalės – mat saviveiklinis teatras nugalėjo atrankoje ir atstovaus Mažeikiams teatrų festivalyje.
Spektaklio režisierė ir Kultūros centro direktorė Birutė Švažienė pasidžiaugė išsigiedrijusiu oru ir pakvietė atlikėjus iš Viekšnių bei į šventę atvykusius svečius pasidalinti gera nuotaika ir skambia muzika.

Linksmino ir vietiniai, ir svečiai

Koncertą pradėjo Viekšnių kultūros centro folkloro ansamblis „Vinkšna“, vadovaujamas Virginijos Mockuvienės. Ansamblį keitė Karolio Vaičekausko suburta keturių vyrų pučiamųjų instumentų grupė.
Kartu su Viekšniais savivaldos statusą įgijusių miestelių –  Akmenės ir Tryškių – saviveiklininkai taip pat atvyko pasveikinti savo kaimynų. Visus pakerėjo svajingos Tryškių moterų vokalinio ansamblio (vadovė – Lilija Petraitytė) atliekamos dainos, linksmino Akmenės liaudiškos muzikos kapela, vadovaujama Algimanto Lakačausko.
Gausių plojimų susilaukė vietos atlikėjai – liaudiškos muzikos kolektyvas „Virventa“ ir jo vadovas Rimantas Mikalauskas.
Šventę užbaigė populiarios muzikos atlikėja Dalia Dvarionaitė iš Mosėdžio.

13 Atsakymų į “Viekšniškiai paminėjo miestelio savivaldos jubiliejų”

  1. PUIKI KALBA parašė:

    Gražiai, Broslov, parašėte, dėkui Tamstai. Tik va, dėl visuotinio modernizmo tokių paradų, žibėjimo nebeišeina padaryti, nes žmonės blizgučių kasdien prisižiūri per TV. Dėl šventės vietos tai turėtų būti kokia tai estrada, kad būtų patogu sėdėti ir šokti, bet kas ir už kokius pinigus tai padarys? Dėl jaunimo:kiek mačiau skelbime, nebuvo parašyta, kad renginys „tik suaugusiems“. Bet garantuoju, kad nedažnas Viekšnių jaunuolis apskritai žino kas ta Magdeburgo teisė, ir nesistengia sužinoti. Bet čia jau net ne Viekšnių, o visuotinė problema.

  2. Broslov parašė:

    Ko norėčiau iš būsimos Molio šventės? Visų pirma – Festivalio. Amatininkai, apsirengę savo drabužiais, galėtų neskubėdami ateiti per miestą su dideliu dūdų orkestru. Galėtų ir ką nors demonstruoti. Kažkada šiaučiai buvo pasidarę didelį batą, kuriame sėdėdavo šiaučius, berods, Imelis, tai tokį batą ir nešdavosi. Molininkai galėtų irgi ką sugalvoti, bent kokius plakatus, vėliavas savo, kaip olimpiadose. Atėjus į aikštę, orkestras turėtų pagroti Lietuvos himną. Be giedojimo, žodžių, nes paprastai tai iš šono prastai atrodo. Garso aparatūra dabar tokia, kokia reikalinga užsienio elektronikos firmoms – keliasdešimt didelių, brangių žemo dažnio garsiakalbių ir tik du garsiakalbiai normaliam garsui. Tai garsas skirtas ne visiems žmonėms, bet tik dabartiniam bumčikų jaunimui, kurio ausys atlaiko tuos nežmoniškus žemus dažnumus, beje, kenkiančius sveikatai. Daug žmonių tokių dažnių negali ištverti ir, patys nežinodami kodėl, kuo greičiau traukiasi iš pavojingos garso zonos. Gal todėl ir nepasiliko tame koncerte. Dar ir todėl, kad pavargo nuo buvimo kaitroje, pavargo nuo to garso. Dar reikalingas nešiojamas mikrofonas ir keli vedėjai. Kiekvienas perdavinėtų į bendrą eterį, visiems lankytojams, pokalbius su amatininkais, pasakojimus intelektui. Ne atskiri, ką nors besikrapštantys amatininkai, bet vedėjų sujungti į visumą, kaip televizijos laidoje. Ir amatininkai galėtų rodyti scenoje savo renginėlius, pakalbėti žmonėms, o ne knabinėtis kažkur. Ir, aišku, žiūrovai neturi kepti ant saulės. Taip pat bent vienas ledų vežimėlis visą laiką, gėrimų krautuvėlė visą laiką. O saikingai ir alus nepakenktų. Žmogus turi jaustis kaip namie. Patogiai sėdėti, valgyti, į tualetą nueiti. O kur šokti valsą, polką? Negi ant pievos?

  3. Broslov parašė:

    Kita kultūros darbuotojų mokslo ar ideologijos savybė – tas lyg ir siekimas paprastumo, liaudiškumo, žmonių įjungimo į renginius. Televizijoje ir daug kitur tuo vadovaujantis renginiai paversti kažkokiais balaganais, pigia saviveikla. Teatras ir tas nebe teatras, o balaganas, cirkas su iškrypėlišku maivymusi. Pakyrėjo. Nieko švento ir nieko šventiško, ištisinis balaganas, kaip ir kalbėjimai dabar ekspromtu, be popieriukų, nusišnekant iki nesąmonių. Geriau jau su popieriukais, bet kad kiekvienas žodis būtų apgalvotas, būtų vertas žodžio vardo. Senieji Viekšnių renginiai buvo šventiški, paradiški, iškilmingi. Žmonės ateidavo pažiūrėti to parado, žibėjimo, pasiklausyti gero dūdų orkestro. Dar dabar daug žmonių prisimena tada skambėjusius valsus, polkas, kitus šokius ir gailisi, verkia praėjusių laikų. Tikiuosi, kad būsima Molio šventė bus liaudies Festivaliu. Tikiuosi, tai kas buvo, buvo tik repeticija.

  4. viekšniškis parašė:

    dabar per šventę galėjo pasišokti vyresni,bet,vos tik baigėsi koncertas,pakilo nuo suolų ir išsivaikščiojo,o Dalia Dvarionaitė dainavo tokias svajingas dainas,kad dar buvo galima ištisas dvi valandas šokti arba bent paklausyti.

  5. Broslov parašė:

    Jaunimui: Tai ir blogiausia, kad nebėra Viekšnių patriotų, o liko tik Jaunimas ir Senimas. Kažkokios atskiros, net lyg ir priešiškos žmonių grupės. Kurie dabar tie antipatriotai, reikalaujantys sau atskirų, specialių teisių? Niekas nedraudžia Jaunimui dalyvauti patriotiniuose Viekšnių renginiuose. Jei Jaunimas ko nors nesupranta, kas nors jam nepatinka, tai jų, to Jaunimo problema, o ne visų viekšniškių. O Senimas irgi pergyvena, kad Senimui, Visiems viekšniškiams per mažai švenčių, vis diskotekos, šokiai Jaunimui. Nebėra nei senųjų Festivalių, nei Joninių, tik pasišokimai vakarais Jaunimui. Senimas tai negali vakarais makaluotis Jaunimo šokiuose.
    Kitas dalykas – ir Viekšnius apimantis didėjantis kultūrinis beždžionavimas. Kultūros darbuotojai gal dabar net mokomi amerikinių diskotekų vedimo meno. Nebeįmanoma ramiai pasiklausyti nė vieno renginio, koncerto. Ištisinė amerikietiška diskoteka: Uh Uh, dabar paplokim, dabar palinguokim, dabar visi. Ir žodžiais, ir judesiais rodoma, kad žiūrovai senukai dabar turi šokinėti, linguoti, dainuoti. Visa tai atstumiama su nelietuviška ir neviekšnietiška kultūra. Pagaliau, ko benorėti kai liaudies kapelos groja džiazą ir cantri, kurie yra kitos tautos liaudies muzika, kaip seniau častuškos su oo, uu ir kitokiais šūksniais.

  6. Kaltė parašė:

    Valentina, jums dar pritiktų apkaltinti saulę, plieskusią į akis ir vėlgi kultūros darbuotojus, neįrengusius tento. Darbuotojai bus įpareigoti žiūrovus perspėti, kad atsineštų dantų krapštukus bei vienkartinius indelius, nes kai kuriuose renginiuose yra valgoma ir geriama… Malonėkite priminti kokios dar yra kultūros darbuotojų funkcijos? Kokios seniūnaičių? Kokios seniūnų? Kokios politikų?

  7. Jaunimas parašė:

    Daug švenčių? Juokinga darosi nuo tokio jūsų pasakimo,aišku švenčių būna? Bet leiskite paklausti kokios tos šventės? Sceninis įvazdis scena iš pavėsinių? Jokių prekybininku.Turime į metus tik 3 sakykime šventes į kurias ir taip maža žmonių kurie išeitu iš jų patenkinti. Joninės ir molio šventė? Jus surengete šventes pagyvenusio amžiaus žmonėms.ŠAUNU! O kur jaunimui? Didelia nuostaba daro,kad šiemet įvyko motobolas kuriame,bent šiek tiek turėjome veiklos. Argi buvo sunku po šventės surengti diskoteką kurioje ir mes gautume žmonių pasitenkinima mumis ar jau geriau,kad mes „šlifuojame“ gatves.
    Prašome atkreipti dėmesį,kad ir mes esame šio miestelio dalis.Norime daugiau švenčių į kurias būtume itraukti ir mes :)

  8. Valentina parašė:

    Aišku, kad suolais turėjo pasirūpinti kultūros darbuotojai.Gaila, kad tiek metų dirbus kultūros centre-neaišku.Tai kitą kartą nurodykite , kad suolus ir kėdes žmonės iš namų atsineštų.Tai dabar tik kultūros darbuotojai kalti.Kažkoks nesveikas požiūris į žmones,žiūrovus.

  9. Dalyvis parašė:

    Svente kaip svente.Daug atlikeju.Oras grazus,dainos grazios.Laikykites kulturos centro darbuotojai,o seniunaites intrigos,neva nera renginiu,arba jie daromi ne taip kaip ji nori,neturi jokio pagrindo.Matomai nori pati uzimti Svazienes vieta,turedama sekretores issilavinima.

  10. seniūnaičiams parašė:

    Į Viekšnių seniūnaitės pareigas visuomeniniais pagrindais įeina…:)) O dėl suolų, tai čia buvo seniūnijos šventė, tad suolais galėjo pasirūpinti seniūnijos ūkinės dalies darbuotojai, nors kas norėjo, be problemų buvo įsitaisę pievutėje. Argi problema yra suolai? Svarbu žmonių nusiteikimas ir geranoriškumas.

  11. Seniūnaičiai parašė:

    Ar į seniūnaičių pareigas įeina ir renginių organizavimas??? Tai tada jie jau universalūs kariai! Žiūrovai bėdavojosi, kad nėra kur atsisėsti – ar tik neturėjo kultūros darbuotojai ne tik koncertą suorganizuoti, bet ir pasirūpinti suolais? Gaus barti nuo politikų…

  12. Sutinku parašė:

    šventė buvo graži. Bet manau tik daliai viekšniškių. Seniūnaitės „chebrai“ šventė bus niekam tikus, juk ne ji organizavo :)

  13. Viekšniškis parašė:

    Puiki šventė, gerai organizuota.Šventė praaėjo be alkoholio , kas dabar reta… Ačiū Viekšnių seniūnui ir Viekšnių kultūros centrui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto