Viekšniškiai pašventino skulptūrą bei atidarė parodą

Viekšnių centre buvo atidengta saugotojo nuo gaisrų – šv. Florijono skulptūra. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=405 template=caption]Viekšniai šventinę Valstybės dieną paminėjo įvairiais renginiais. Viekšnių centre buvo atidengta saugotojo nuo gaisrų – šv. Florijono skulptūra, o meno mokyklos mokiniai  vaistinės muziejuje atidarė parodą.


Pašventinta skulptūra

Viekšniuose šventinę Valstybės dieną buvo pašventinta šv. Florijono skulptūra.
Viekšnių kultūros centro direktorė pasakojo, kad vieta skvereliui bei skulptūrai pasirinkta neatsitiktinai.
„Viekšniai yra patyrę labai daug gaisrų, o prieš 43 metus šioje vietoje sudegė kultūros namai, jų iki šiol neturime“, – pasakojo apie išskirtinę vietą centro direktorė.
Skulptūros kūrimo idėja kilo žinomo tautodailinko, kalvio bei Mažeikių krašto kultūros premijos laureato Česlovo Pečetausko žmonai, viekšniškei Marijai Pečetauskienei, o idėją įgyvendinti padėjo  tautodailininkas Antanas Viskontas bei pats Č. Pečetauskas.
Ąžuolinės skulptūros atidengimo proga į šventę susirinko skverelį padėję sutvarkyti vietos bendruomenių žmonės, specialią programą parengė mažeikiškiai ugniagesiai.


Atidaryta paroda

Po skulptūros atidengimo žmonės buvo pakviesti į Viekšnių vaistinės muziejų, kur atidaryta Vinco Deniušio meno mokyklos mokinių paroda.
Kiek vėliau nei planuota įvykusio parodos atidarymo metu buvo pristatyti įvairios tematikos darbai, skirti Valstybės dienai pažymėti.
„Eksponuojami Vinco Deniušio meno mokyklos moksleivių diplominiai darbai, vaikų darbai ir suaugusiųjų keramikos darbai“, – apie parodą pasakojo meno mokyklos mokytojas Vitalijus Baltutis. Jo sumanytame  renginyje buvo pristatyta per 10 aliejinės tapybos, keli mišrios technikos, apie 15 vaikų tapybos bei apie 50 keramikos darbų.
Pristatomi meno darbai sukurti ne tik viekšniškių, bet ir aplinkinių vietovių gyventojų, taip pat mažeikiškų bei akmeniškių.
Muziejaus svečiai parodą galės apžiūrinėti du mėnesius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto