Viekšniškiai siekia paprastesnių reikalavimų saugomose teritorijose

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Pirmadienį Viekšniuose vyko bendruomenės narių susitikimas su specialistais, atsakingais už saugomų teritorijų priežiūrą. Susirinkime diskutuota apie saugomų teritorijų reglamentavimo problemas Viekšnių mieste, aptartos galimybės supaprastinti galiojančių teisės aktų nuostatų reikalavimus.

Reikalavimai per griežti?

Viekšniai priklauso urbanistinio draustinio teritorijai. Miesto gyventojai piktinasi, kad dėl saugomų teritorijų nuostatuose galiojančių reikalavimų, Viekšnių miesto istorinėje dalyje jie negali atlikti norimų darbų. Dažniausiai jie susiję su gyvenamųjų namų ar kitų pastatų rekonstravimu, statybos projektų parengimu.
Pasak gyventojų, pernelyg griežti reikalavimai trukdo jiems tinkamai realizuoti poreikius, gražinti gyvenamąją aplinką.
„Žmonės nori kurtis, tvarkytis, atsinaujinti, tam investuoja savo pinigus. Atrodo, puošiame savo miestą, tačiau įstatymai tam nepalankūs“, – sakė iniciatyvinės grupės narys Gytis Maneikis.

Klausimų daugiau negu atsakymų

Ieškant problemų sprendimo būdų į Viekšnius diskutuoti su gyventojais buvo pakviesti Kultūros paveldo departamento, Valstybės saugomų teritorijų tarnybos, Ventos regioninio parko direkcijos, savivaldos atstovai.
Pastebėdama, kad galiojantys reikalavimai galimai pertekliniai, Viekšnių gyvenvietės bendruomenė svarstė  galimybę supaprastinti galiojančių teisės aktų nuostatus.
Suinteresuotų institucijų atstovai į daugelį gyventojų klausimų konkrečių atsakymų neturėjo, o viekšniškiams kylančias problemas laiko nesusikalbėjimo su institucijomis rezultatu. Atstovai teisinosi, kad veiklų saugomose teritorijose apribojimai reglamentuoti įstatymuose, kurių turi laikytis visi tokiose vietose gyvenantys asmenys.

Plačiau apie viekšniškių problemas skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

4 Atsakymai į “Viekšniškiai siekia paprastesnių reikalavimų saugomose teritorijose”

 1. Idmomu parašė:

  Idomu ar idomu gyventi veksniuose??

 2. GYTIS parašė:

  NORIU PADĖKOTI SEIMO NARIUI K. BARTKEVIČIUI,VIEKŠNIŲ SENIŪNUI K.KRYŽIUI, VIEKŠNIŲ BENDRUOMENEI UŽ INICIATYVOS PALAIKYMĄ SUPAPRASTINTI VRP IR KPD REGLAMENTUS KURIE ŠIAI DIENAI ŽMOGUI KENKIA. VIEKŠNIAI NYKSTA. KAIP SAKĖ PER VYKŪSĮ SUSITIKIMĄ :VIEKŠNIAI TAI KAIP INDĖNŲ REZERVUATAS KUR KAIP GYVENTI NURODO VRP IR KPD IR STEBI KAD NENUSIŽENGTUM JŲ ĮSTATYMAMS. KIEK ŽINOMA LIETUVOJE ĮSTATYMAI KURIAMI ŽMOGAUS LABUI KAD GYVENTI BŪTŲ GERA, BET … O PASKUI ŽIŪRI O KUR DINGO ŽMONĖS , KODĖL NIEKAS NIEKO NEBESTATO.

 3. Venta parašė:

  Pagaliau,bent viena karta mums tai aktualu

 4. Tomas parašė:

  Pagaliau viena syki rimtas susitikimas suorganizuotas. Jei ne Seimo narys Bartkevicius cia ir toliau niekas I mus nekreiptu demesio, kiek supratau susitikime jis ir pakviete visus, o ka veikia vietine valdzia vieksniai nerupi?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto