Viekšniškiai siekia supaprastinti reikalavimus saugomoms teritorijoms

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Viekšniai priklauso Ventos regioninio parko zonai, be to, – miestas paskelbtas urbanistiniu draustiniu.
Atsižvelgiant į tai veikla šioje saugomoje teritorijoje reglamentuojama dviem ministerijoms pavaldžių institucijų teisės aktais.
Viekšniškiai piktinasi dėl tarpusavyje persipynusių reikalavimų negalintys imtis rekonstrukcijos darbų, todėl siekia, kad kai kurie jų būtų atšaukti.

Reglamentuoja įstatymai

Viekšnių miestas priklauso Ventos regioniniam parkui, todėl ši vietovė įtraukta į saugomų teritorijų sąrašą. Ši gyvenvietė įteisinta ir kaip urbanistinis draustinis. Tai reiškia, kad jame gyvenantys žmonės turi išsaugoti miesto istorinės dalies urbanistinę struktūrą, tradicinį visos teritorijos ir joje esančių atskirų sklypų užstatymo tipą, tradicinę statinių architektūrinę išraišką bei kitus jame esančius kultūros paveldo objektus ir jų aplinką.
Viekšnių miesto saugomose teritorijose veikla gali būti vykdoma atsižvelgiant į dviem ministerijoms pavaldžių institucijų teisės aktus. Tai yra Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos, kuriai pavaldus Ventos regioninis parkas, teisinė bazė bei Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos teisės aktai, nustatantys veiklą urbanistiniuose draustiniuose.

Plačiau apie viekšniškio keliamas problemas skaitykite antradienio „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto