Viekšniškius ir miesto svečius subūrė kultūros vakarai

Akimirka iš Viekšnių vaistinės muziejaus kiemelyje vykusios fotografijos dienos.

Viekšniuose gyvuoja tradicija – pirmąją liepos savaitę čia kasmet vyksta „Viekšnių kultūros vakarai“.
Renginių ciklas, kuris baigėsi Valstybės dieną, tiek viekšniškiams, tiek miesto svečiams padovanojo gausybę naujų pažinčių, patirties ir gerų emocijų.

Dera ir tradicijos, ir naujovės

Nuo liepos 1-osios iki Valstybės dienos Viekšniuose vykę „Viekšnių kultūros vakarai“ rengiami penktus metus iš eilės. Kiekviena diena ar vakaras buvo dedikuoti vis kitam kultūros žanrui – teatrui, kinui, fotografijai, poezijai.
Šių kultūrinių renginių kontekste vyko šeimų šventė ir Viekšnių seniūnijos nominacijų vakaras „Gerumo angelas“. Renginiai viekšniškius ir miesto svečius subūrė skirtingose miesto vietose bei erdvėse – prie vandens malūno, Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus salėje, Vaistinės muziejaus kiemelyje bei vasaros estradoje.
Renginių ciklą kasmet organizuoja Viekšnių kultūros centro darbuotojų kolektyvas.

Filmų vakaro dalyviams pasiūlyta žiūrėti du lietuvių autorių filmus.

Pasak centro direktorės Ingos Gudauskienės, nuo tada, kai 2016 metais pirmąkart įvyko šis kultūros renginys, iki šiandienos yra išsaugoti poezijos ir kino vakarai. O šiaip kasmet stengiamasi ieškoti naujovių. Visiškai naujas dalykas šiemet buvo fotografijos diena. Viena iš naujesnių, tačiau prigijusių idėjų – Viekšnių seniūnijos nominacijų įteikimas Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Prisideda patys viekšniškiai

I. Gudauskienė džiaugėsi, kad kasmet sulaukiama Viekšniuose gyvenančių arba iš čia kilusių žmonių idėjų, iniciatyvų ir pagalbos.
Fotografai, fotografų klubo „Lokys“ įkūrėjai Loreta ir Sigitas Kazlauskai šiemet kuravo fotografijos dieną. Jiedu drauge su klubo nariais renginio dalyvius supažindino su šios meno šakos istorija, vedė fotografijos edukaciją, iš kurios, tikimasi, gims nauja paroda.
Poezijos vakarą kasmet globoja dviejų poezijos knygų autorė Jūratė Norvaišienė.

Prie muziejaus įrengta plokštuminė fotosienelė kvietė praeivius stabtelti ir pasidaryti įdomesnę nuotrauką. Nuotr. iš Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro archyvo

Neseniai prie Vaistinės muziejaus, prie vandens malūno buvo įrengtos originalios plokštuminės figūros. Norintieji gali šalia jų nusifotografuoti. Figūras sumanė ir sukūrė viekšniškis Vilmantas Lukauskas ir tapytojas iš Tryškių Stanislovas Jankus.
Ir nors jos nebuvo dedikuotos specialiai kultūros vakarams, neabejojama, kad taps nauja pramoga viekšniškiams bei miesto svečiams.
Beje, tai yra ne pirmasis šio kūrybinio dueto įgyvendintas sumanymas. Pavasarį V. Lukauskas ir S. Jankus buvusios universalinės parduotuvės languose eksponavo paveikslus, kuriuose įamžinti senieji Viekšnių pastatai žiemą.

Pradžių pradžia – savivaldos sukaktis

Kultūros centro direktorė pasakojo, kad Viekšnių kultūros vakarų idėja išsirutuliojo siekiant suaktyvinti šio miesto žmonių kultūrinį gyvenimą.
Pirmaisiais metais įvykiai ir datos sutapo taip, kad buvo minimas Viekšnių savivaldos 225 metų jubiliejus. Kultūros darbuotojams kilo mintis, kad šio jubiliejaus proga Viekšniuose renginių ir šurmulio reikia visą savaitę.
„Negalvojome ir neturėjome plano, kad tie vakarai taps tęstiniais. Bet į tuos pirmuosius vakarus ateidavo žmonių, kurių mes nepažinojome.

Malūnininko dukra svečiams papasakojo statinio istoriją.

Klausdavome, iš kur ir kaip jie čia atsidūrė. O jie sakė, kad atvažiavo iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos. Kad atvažiavo pas tėvus, senelius, į kapines, o pamatę, kad čia vyksta renginiai, užsuko pažiūrėti. Taip supratome, kad žmonėms kultūros vakarai reikalingi, kad liepos mėnuo yra geras metas, nes daug žmonių sugrįžta į Viekšnius“, – renginių ciklo istoriją prisiminė „Santarvės“ pašnekovė.
Nuotraukos
Loretos Kazlauskienės
ir iš Viekšnių kultūros centro archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto