Viekšnių bibliotekoje – paskaita apie kraštietį dailininką Praną Gailių

Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė Rasa Vilkaitė pristatė Prano Gailiaus biografiją, kalbėjo, kad visame pasaulyje populiarus dailininkas abstrakcionistas Lietuvoje ir gimtinėje vis dar mažai pažįstamas.

Pirmadienį Viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filiale surengta paskaita apie mūsų kraštietį tapytoją Praną Gailių. Ši paskaita – vienas iš projekto „Kūryba. Tai?“ renginių.

Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė Rasa Vilkaitė pristatė P. Gailiaus (1928–2015) biografiją, buvo pademonstruotos žymiausių jo paveikslų reprodukcijos, paskaitos dalyviai stebėjo mūsų kraštiečio interviu įrašą.
P. Gailius – vienas ryškiausių ir pasaulyje žinomų lietuvių menininkų, kilęs iš Mažeikių, ilgą laiką gyvenęs Prancūzijoje. Tai abstraktaus meno kūrėjas, dirbęs tapybos, grafikos ir skulptūros srityse. Jo darbų parodos toli peržengė Prancūzijos ribas. Vos per kelerius metus jos buvo surengtos Berlyne, Miunchene, Štutgarte, Čikagoje, Tokijuje, Ženevoje, Liuksemburge, Geteborge ir kt. Deja, Lietuvoje menininkas ilgą laiką buvo nežinomas. Į Mažeikius jis grįžo daugiau nei po 60 metų.

„2004-aisiais buvo atidaryta jo darbų paroda. Tai buvo pirmas mūsų kraštiečio sugrįžimas į gimtinę po to, kai jis per karą pasitraukė iš Lietuvos. Labai gaila, kad toks pasaulyje žinomas kūrėjas Lietuvoje buvo atrastas labai vėlai. Tai talentas, apie kurį vis dar mažai žinome“, – apibendrino R. Vilkaitė.
Asta ŠILAITYTĖ
Nuotr. iš Viešosios bibliotekos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto