Viekšnių bibliotekoje – teminis vakaras Žemės dienai

Vyresnysis ekologas Erlandas Paplauskis. Nuotrauka iš bibliotekos archyvo

Antradienį Mažeikių rajono viešosios bibliotekos Viekšnių filiale vyko teminis vakaras „Žeme, kokia įvairi tu esi“, skirtas Pasaulinei žemės dienai.  
Jame dalyvavo Pajūrio regioninio parko direktorius Darius Nicius ir vyresnysis ekologas Erlandas Paplauskis. Specialistai pasakojo apie žvejybą Baltijos jūroje, kaip dabartiniai žvejybos būdai visiškai suardo dugno ekosistemą, kiek į tinklus pakliūva ir bereikalingai žūva ruonių, delfinų. Vyresnysis ekologas E. Paplauskis demonstravo skaidres apie Pajūrio regioniniame parke saugomas paukščių rūšis, jų migracijos kelius ir priemones, kuriomis bandoma paukščius išsaugoti. Klausytojams buvo parodytos filmų ištraukos apie paukščių gyvenimą, prisitaikymą prie gamtos sąlygų, kurias žmogaus veikla gerokai pakeitė. Svečiai bibliotekai padovanojo dvi knygas „Jūros knyga. Baltijos jūros pasauliai“ ir „Kur susitinka vandenys ir žemė“.

Žemalės kultūros namų poetizuotas instrumentinis vokalinis trio. Nuotrauka iš bibliotekos archyvo

Renginyje dalyvavo Žemalės kultūros namų poetizuotas instrumentinis vokalinis trio (vadovė Monika Kontvainienė). Iki kovo 30 d. bibliotekoje eksponuojama Viekšnių lopšelio-darželio „Liepaitė“ piešinių paroda, skirta Žemės dienai.
Rasa VILKAITĖ,
Ona PAČENGIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių filialo bibliotekininkės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto