Viekšnių seniūnijoje – daugiau seniūnaitijų

Viekšniai. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių rajonas suskirstytas į 52 seniūnaitijas, tačiau jeigu Savivaldybės taryba pritars, ateityje jų būtų šešiasdešimt. Įsteigti daugiau seniūnaitijų prašo Viekšnių ir Palnosų bendruomenės.


Lengviau būtų dirbti 

Komitetai, svarstę šių bendruomenių prašymą, tam neprieštaravo – politikus įtikino pateikti argumentai.
Iki šiol Viekšnių seniūnijoje buvo tik šešios seniūnaitijos, planuojama jų skaičių padidinti iki keturiolikos. Vien Viekšniuose jų būtų penkios, kai dabar – tik viena.
Ir Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius, ir Viekšnių bendruomenės pirmininkas Leonidas Maneikis įsitikinę, kad daug lengviau būtų dirbti, jeigu daugiau būtų seniūnaičių. Šiuo metu Viekšnių seniūnaitija jungia net 2100 gyventojų. Ją suskaidžius į mažesnes seniūnaitijas, vienos dydis nesiektų  nė penkių šimtų gyventojų.
Palnosų bendruomenė pageidauja turėti dvi seniūnaitijas – Palnosų ir Dainorių. Pastarąją sudarytų Dainorių, Daubiškių kaimai.


Gruodis – rinkimų metas

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Paradnikas pastebėjo, kad mažesnėse seniūnaitijose lengviau organizuoti ir seniūnaičių rinkimus.   
Seniūnaičiai renkami dvejiems metams susirinkimuose arba apklausos būdu. Jų kadencija jau baigiasi. Rajono Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius įsakymu patvirtino gyvenamųjų vietovių atstovų – seniūnaičių – rinkimų grafiką seniūnaitijose. Mūsų rajone tokių rinkimų metas – gruodis.
Seniūnaitijose, kuriose gyvena daugiau kaip 500 gyventojų, seniūnaičiai renkami apklausiant gyventojus. Rinkimai laikomi įvykusiais, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip 50 rinkėjų.
Seniūnaitijoje, kurioje gyvena mažiau kaip 500 gyventojų, seniūnaitis renkamas gyventojų susirinkime atviru balsavimu, išrenkamas tas, kuris gauna daugiausiai atėjusiųjų balsų.


Atstovauja gyventojams

Išrinkti seniūnaičiai dirba visuomeniniais pagrindais ir atstovauja seniūnaitijos gyventojų interesams seniūnijoje, savivaldybės institucijose ir savivaldybės teritorijoje veikiančiose valstybės įstaigose.  
Jie skatina seniūnaitijos gyventojus prižiūrėti gyvenamosios vietovės teritoriją, plėtoti ir organizuoti kultūrinį ir sportinį gyvenimą, padeda bendruomenių pirmininkams. Prireikus dalyvauja organizuojant gyventojų apklausas ir gyventojų susitikimus su Tarybos nariais, seniūnu bei savivaldybės ir valstybės institucijų atstovais, dirba kitokį visuomeninį darbą.

11 Atsakymų į “Viekšnių seniūnijoje – daugiau seniūnaitijų”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Kai kandidatais į seniūnaicius yra asmuo,uzsiimantis nelegalia prekyba alkoholiu ir kontrabandinemis cigaretemis,nera ka ir komentuoti.valio! klestes taskas dar ne tiek

 2. Virga parašė:

  jei man mokės kokius 3 tūkstančius litukų eisiu į seniunajčius.

 3. Sintijus parašė:

  Sako, kad į naujų seniūnaičių postus pretenduoja po 3-5 kandidatus. Gali būti net antrasis rinkimų turas. Ir gerai, kad liaudis veržiasi į gerai apmokamas vietas.

 4. Dalija parašė:

  Venta, Venta tu žemaičių šventa.Puikus vaizdas iš paukščio skrydžio.Daudiu tokiu norisi matyti vaizdų.Kažkaip nesitiki,kokie dideli Viekšniai.

 5. Lijana parašė:

  Jei man mokėtų padorų atlyginimą varyčiau į seniūnaičius. Mėgstu pinigus.

 6. sintija parašė:

  Nepūskit miglos. Už ačiū dirbančių šiais laikais nė su žiburiu nerasi. Gal kas dėl garbės to nori.

 7. atidžiau parašė:

  skaitykie. „Išrinkti seniūnaičiai dirba visuomeniniais pagrindais ir atstovauja seniūnaitijos gyventojų interesams seniūnijoje“.:))

 8. Kotryna, Seda parašė:

  Kaimyne sake, kad seniunaicio atlyginimas 5000 Lt ant popieriaus.

 9. pritariu komentatoriams parašė:

  I seniunaicius turi eiti zmones is idejos ,o ne uz atlygi.padirbus savanoriskai du metus ,geriausiems surengti ekskursija ar kitaip atsilyginti ,o ne uz alga.

 10. fui parašė:

  seniūnaitijos yra kažkoks išsigimimas, nes taip lengviau žmones kontroliuoti, o ne jiems padėti.

 11. Stanislovas parašė:

  Štai kur švaistomi mūsų kruvinai uždirbti pinigai. Juk vėl reikės atseikėti nemažai atlyginimams…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto